Każdy może żyć pięknie
3 min czytania

Każdy może żyć pięknie

Każdy może żyć pięknie. Zbyt częste oglądanie lub słuchanie wiadomości może być przytłaczające. Dobrze jest skupić się na własnych drobnych działaniach, aby mimo wszystko sprawić, by świat był miejscem pełnym nadziei. Ale do tego trzeba dorosnąć i nauczyć się postępować zgodnie ze swoimi zasadami i miłością. Aby zaś posługiwać się miłością jak energią, którą właściwie jest, należy nauczyć się kochać. Najpierw siebie, a później cały świat. Kombinowanie na nic się nie zdaje. Trzeba przejść przez etapy rozwoju, aby tę miłość rozpoznać, przyswoić i propagować. I nie ma co rozpatrywać czy jest to trudne, czy łatwe, skoro taka świadoma postawa i zachowanie po prostu nam się opłaca, bo powoduje, że nasze życie staje się piękne, dostatnie i szczęśliwe.

Każdy może żyć pięknieKażdy może żyć pięknie – Obserwacja:

Znajdź własny sposób dbania o świat

Zawsze są sposoby, aby pomóc światu. Spróbuj wolontariatu w wybranej przez siebie sprawie np. pomoc zwierzętom, wsparcie ubogich, ale i sprzątanie świata wokół miejsca gdzie mieszkasz. Każda dobra rzecz wykonana przez ciebie nie dosyć, że pomaga światu, to przede wszystkim pomaga tobie wzrosnąć, rozwijać się, napełniać się miłością.

Stwórz rutynę

Każdy dzień zaczynaj od małego rytuału. Medytuj, spaceruj, wykonuj głębokie oddychanie lub rozciągaj się, jedz uważnie ze smakiem, pij dużo wody lub stwórz listę rzeczy do zrobienia, aby lepiej wykorzystać swój dzień. Kluczem rutyny jest zobowiązanie i praktykowanie określonej czynności każdego dnia.

Ćwicz i rozciągaj się

Podobnie jak poranna rutyna, ruch ciała jest jednym z najlepszych sposobów na przywrócenie siły fizycznej i psychicznej oraz poprawę nastroju. Znajdź aktywność, którą kochasz. Nie sugeruj się trendami i modą. Spraw, by ten czas był połączony z naturą.

Propaguj własne wartości

Naucz się żyć zgodnie ze swoimi wartościami. Możesz żyć w zgodzie ze swoimi wartościami. Dzięki temu znajdziesz drogę do celu własnego życia.

Uczyń perymetr pięknym

Aby uzyskać wewnętrzny spokój, dbaj o swoje otoczenie. Ściel łóżko, dbaj o czystość, zapal świecę zapachową lub kadzidło, aby twój nastrój poszybował. Zadbaj o ogród, wysprzątaj i dosadź gdzie potrzeba. Te zmiany mają duży wpływ na przekształcenie twojego wewnętrznego świata.

Rozkoszuj się jedzeniem i smakiem

Jedz powoli z lubością i delektuj się smakiem. Poświęć swoim posiłkom pełną uwagę. Nie zaprzątaj sobie głowy podczas posiłku, ani telefonem, ani też komputerem czy filmem. Jedz też dużo warzyw i owoców, kupionych od lokalnych wytwórców.

Obdaruj siebie

Zaplanuj kilku krótkich przerw /obchodów/, aby mieć na co czekać. Wakacje, ferie, wyjazdy, wypady itp. Staraj się też znaleźć jedną nową aktywność co tydzień, bowiem jest to czas, w którym możesz delektować się samotnością lub tworzyć wyjątkowe chwile.

Praktykuj samowspółczucie i współczucie

Na ogół stosujemy samokrytykę, zapominając szanować nasze pozytywne cechy lub okazywanie życzliwości. Bądź świadomy każdej negatywnej autodyskusji. Samowspółczucie buduje samoakceptację i wiarę w siebie.

Zawsze wybaczaj

Nie trzymaj urazy, a już nigdy nienawiści. Przebaczenie polega głównie na uwolnieniu się i może pomóc w ustaleniu zdrowych granic.

Określ czym jest duchowość

Nasza duchowość pomaga nam znaleźć sens i zrozumienie życia. Może to oznaczać dostrojenie się do intuicji lub nauczyć nas praktykowania spokoju, również ducha.

Medytuj

Medytacja jest sposobem do uzdrowienia, współczucia, kreatywności i wglądu. Spróbuj medytacji ruchowej /joga, tai chi, qigong/.

Każdy może żyć pięknie – Podsumowanie:

Wraz z połączeniem z samym sobą, pozostawanie w kontakcie z innymi i przyrodą jest niezbędne, aby pomóc nam stworzyć piękne życie. Niezbędnym jest także napełnianie się miłością, czyli korzystanie z każdej okazji do możliwości odczuwania tej emocji. Może to być przytulanie bliskich, zwierząt i małych zwierzątek, ale i napawanie się pięknem przyrody i tym co piękne: muzyką, poezją, tańcem, śpiewem. Może to być także szczery śmiech, który działa jak “prądnica” czy “generator” na nasze ciała. Miłość jest dostępna wszędzie, a naszym zadaniem jest ją przyjmować w każdej postaci.

PS. Każdy może żyć pięknie, jeśli się postara.

Dodaj komentarz

Poprzednia historia

Życie jest wspaniałe

Następna historia

Rytm Ziemi