Żyj swoim życiem
4 min czytania

Żyj swoim życiem

Żyj swoim życiem. Martwi mnie, ilu ludzi jest “przeciętnych”, żeby nie powiedzieć zwyczajnie “głupich”. Chcą oni zgubić się w tłumie, niewiele o sobie mówić, niewiele znaczyć, niewiele robić. W ogóle zniknąć w społeczeństwie. Ja po prostu tego nie rozumiem. Owszem podoba mi się mieszkanie na uboczy – sam tak mieszkam. Podoba mi się być artystą, grafikiem, webmasterem, freelancerem. Ale nie podoba mi się skromność. Lubię znać prawdę, ale też, co ktoś o sobie sądzi.

Nie rozumiem tego, że jak ktoś coś wie “jak rozwiązać jakąś sprawę”, poprzez skromność lub nieśmiałość ukrywa. Tego pojąć nie mogę. A jeśli “TY” nic nie robisz ze swoim życiem, nie żyjesz, ono Cię po prostu ominie. Nawet nie zauważysz, kiedy nadejdzie śmierć. Ba, nikt nie będzie o Tobie pamiętał, ani tez wspominał, bo i po co? I zdaję sobie sprawę, że pisząc “głupiec”, czy “przeciętny” wielu obrażam, ale to właśnie jest brutalna prawda, tak jak to, że dziś jesteś najmłodszym, jakim kiedykolwiek będziesz.

Żyj swoim życiemŻyj swoim życiem

Bardzo trudno mi to pojąć, gdyż każdy zawsze chciałby móc doświadczyć przeszłości jeszcze raz. Wówczas z pewnością zrobiły to, czego chciał – np. pocałował tamtą dziewczynę, zakochała by się, kupił akcje lub los, wysłał wiadomość do siebie “Pieprz to wszystko, nie masz nic do stracenia.” A teraz, prześwietl szybko swoje życie, “cofnij się wstecz” i hipotetycznie zadaj sobie kilka pytanie – “Czy Moje życie jest interesujące?” Jak już przemyślisz i wykminisz, to

zapytaj jeszcze siebie:

  • kiedy ostatni raz śmiałeś się do łez i prawie się zsikałeś?
  • kiedy ostatni raz byłeś naprawdę zdenerwowany?
  • kto jest twoim najnowszym przyjacielem? Jak go poznałeś?
  • kiedy ostatni raz się zgubiłeś?
  • gdzie jesteś najdalej od domu?
  • jaki był Twój ostatni duży zakup?
  • kiedy ostatni raz się spociłeś?

Żyj swoim życiem – Rozważania:

Przemyślenie tych pytań i jasna odpowiedź, da ci lepszą perspektywę na to, kim jesteś. Być może to sprawi, że zdasz sobie sprawę – “Jaki ja jestem nudny”, “a jaki głupi”. A Ty po prostu nie bądź nudny, ani głupi. Zapomnij o strachu, albo naucz się z nim walczyć. Czego się kurwa boisz?, … że ktoś Cię odrzuci? że się zawstydzisz? Czy, że wyglądasz głupio? że czegoś Ci brakuje? No co Ty? Wyhoduj chęć i spróbuj. Czymkolwiek się denerwujesz, po prostu przestań szukać wymówek i “ZRÓB TO!”. Jest szansa, a w zasadzie pewność, że ​​gdy już to zrobisz, uświadomisz sobie, jakie to było łatwe. Pomoże Ci to następnym razem, gdy spotkasz się ze strachem. Nie poddawaj się swoim lękom, gdyż one blokują dostęp do serca. I nigdy nie porzucaj, ani nie opuszczaj swojego wewnętrznego dziecka.

Kiedy i dlaczego przestaliśmy być dziećmi? Przecież dzieci zawsze biegają, śmieją się, bawią, ale i boją się, i robią sobie krzywdę. To je doświadcza. Nie ma też powodu, dla którego wszyscy mielibyśmy być tacy sami, gdyż to sprawia, że stajemy się bardzo nudni i nieszczęśliwi. Zachowajmy swoją świeżość, zachowajmy oryginalność, zachowajmy osobowość. Walczmy o coś, działajmy. Być otwartym, to jedno z ważniejszych świadomych działań, którego musimy się uczyć. Nie musisz wychodzić i szukać nowego najlepszego przyjaciela lub kochanka, po prostu rozmawiaj z ludźmi. Nie wiesz, kogo spotkasz i dokąd Cię to zaprowadzi. Ludzie są całkiem przyjaźni. Nie ma obcych, są tylko przyjaciele, których nie spotkałeś. Sam wiem jak trudno rozmawia się z ludźmi, mamy tak odmienne widzenie świata.

Spróbuj też czegoś nowego. Zrób coś nowego. Zainteresuj się czymś nowym. Znajdź nowe hobby. “Człowiek, który nigdy nie popełnił błędu, nigdy nie próbował niczego nowego” – Albert Einstein. Jeśli polegasz na innych, dojdziesz tylko tak daleko, jak oni. Wszystko co nowe sprawia trudność, ale “Nie od razu Kraków zbudowano”. “Musimy stać się zmianą, którą chcemy zobaczyć w świecie” – Gandhi. Nie powinieneś być inny dlatego, że jesteś inny, powinieneś być inny, ponieważ właśnie to chcesz robić. “Wszyscy rodzimy się oryginałami. Zatem dlaczego tak wielu z nas umiera jako kopie?” – Edward Young.

Żyj swoim życiem – Podsumowanie:

Jeśli chcesz mieć ciekawsze życie, powinieneś poznać ciekawych ludzi! Świat jest książką, a czytanie podróżą. Ci co stoją w miejscu, czytają tylko jedną stronę. Trzeba definitywnie zerwać ze starymi przekonaniami, z tą hermetycznością istnienia. Trzeba przestać mówić i zacząć działać. Przestań szukać wymówek. Wszystko sprowadza się do tego, że wyrwiesz się ze swojej skorupy i będziesz musiał wejść w interakcję ze światem. Wejdź w interakcję z nowymi obszarami. Wybierz inną drogę do domu, posłuchaj innej stacji radiowej, przeczytaj nową książkę, idź na zajęcia jogi, zagraj w tenisa. To naprawdę bardzo proste, wystarczy tylko chcieć coś zrobić. I jak już złapiesz bakcyla to nigdy nie przestawaj działać. Zmieniamy świat i zmieniamy siebie, czas dorosnąć do tych zmian, zrozumieć i zastosować.

PS. Przełam swoją rutynę i swoje durne nawyki. – August Witti

Poprzednia historia

Duchowe przebudzenie i wzniesienie

Następna historia

Skupienie się na sobie