Rytm Ziemi
4 min czytania

Rytm Ziemi

W 1952 roku niemiecki naukowiec Schumann odkrył naturalny impuls rezonujący wokół uziemienia z częstotliwością 7,83 Hz. Od tego czasu ten rytm stał się znany jako rezonans Schumanna. Ma dokładnie taką samą częstotliwość jak fale alfa emitowane przez ludzki mózg. Fale alfa wpływają na nasz układ odpornościowy, a gdy są niezrównoważone, mogą zmieniać poziom stresu i niepokoju. Przy optymalnej częstotliwości alfa jesteśmy bardziej zrelaksowani, bardziej kreatywni i pomysłowi. Lepiej się uczymy, mniej analizujemy, a fizjologia naszego ciała ma większą wewnętrzną równowagę.

Rytm ZiemiRytm Ziemi /rezonans Schumanna/

Wiele dowodów antropologicznych sugeruje, że ludzie ze wszystkich kultur przez tysiąclecia próbowali osiągnąć stany transcendentalne poprzez synchronizację z rezonansami planetarnymi. Zanim jeszcze wiedzieli, czym one są. Odbywało się to poprzez różne rytuały, takie jak szamańskie bębnienie i taniec lub zachowania religijne, takie jak podskakiwanie i kołysanie podczas modlitwy. Spirytyści uznają częstotliwość 7,83 Hz za częstotliwość OM; dźwięk, który powołał wszystko do istnienia. Istnieje niezwykły związek między Ziemią a życiem, które wspiera, i jest to związek, który istnieje między nami wszystkimi. Nasze mózgi mogą dopasować te częstotliwości, gdy osiągnięto głęboką medytację. Jeszcze jeden sposób, w jaki możemy sprawić, by nasze ciało rezonowało z uzdrawiającą częstotliwością Ziemi, to stosowanie praktyk uzdrawiania dźwiękiem.

Rytm Ziemi – Rozważania:

Słuchanie muzyki dostrojonej do częstotliwości 432 Hz sprawi, że Twoje ciało i otaczający je organiczny świat będą w naturalny sposób rezonować. To napełni cię poczuciem spokoju i dobrego samopoczucia, niezależnie od rodzaju piosenki, którą wybierzesz do grania lub słuchania. W tym stanie świadomości zaczynamy łączyć się nie tylko z Ziemią, ale z całym życiem – a ostatecznie z pulsem Wszechświata. Ziemia i całe życie na niej ma określony puls. Wszystko jest połączone z ziemskim polem energetycznym, które pomaga nam utrzymywać, podtrzymywać i tworzyć życie. Ziemia ma swoje własne „Wi-Fi”, które wpływa na procesy zachodzące w naszym ciele.

W każdej chwili około 2000 burz przetacza się przez Ziemię, wytwarzając około 50 błyskawic na sekundę. Każda błyskawica tworzy fale elektromagnetyczne, które zaczynają krążyć wokół Ziemi, uchwycone między powierzchnią Ziemi a granicą około 60 mil w górę. Niektóre fale – jeśli mają odpowiednią długość fali – łączą się, zwiększając siłę. Tworzą one powtarzające się atmosferyczne bicie serca znane jako rezonans Schumanna. Rezonans ten stanowi przydatne narzędzie do analizy pogody na Ziemi, jej środowiska elektrycznego. Pomaga nawet określić, jakie rodzaje atomów i cząsteczek istnieją w ziemskiej atmosferze.

Fale tworzone przez pioruny nie wyglądają jak wznoszące się i opadające fale oceanu. Nadal oscylują w obszarach o większej i mniejszej energii. Fale te pozostają uwięzione w pułapie atmosferycznym utworzonym przez dolną krawędź “jonosfery”. To część atmosfery wypełnionej naładowanymi cząstkami, która zaczyna się około 60 mil pod niebem. W tym przypadku idealne miejsce dla rezonansu wymaga, aby fala była tak długa (lub dwa, trzy razy dłuższa itd.) jak obwód Ziemi. Jest to fala o bardzo niskiej częstotliwości, która może mieć nawet 8 herców (Hz) – około sto tysięcy razy mniej niż fale radiowe o najniższej częstotliwości używane do wysyłania sygnałów do radia AM/FM. Kiedy ta fala przepływa wokół Ziemi, ponownie uderza w idealne miejsce, tak że grzbiety i doliny są wyrównane.

Rytm Ziemi – Podsumowanie:

Rezonans Schumanna wpływa na Ziemię wymiernie. Te zmiany w rezonansach odpowiadają zmianom pór roku i aktywności słonecznej. Ale także aktywności w środowisku magnetycznym Ziemi, aerozoli wodnych w atmosferze i innym zjawiskom związanym z Ziemią. Także zmiany zachodzące w człowieku na przestrzeni dziejów. Fale mózgowe zostały rozdzielone na różne zakresy częstotliwości, które zwykle są związane z różnymi obszarami mózgu i pewnymi stanami świadomości.

Różne rodzaje fal mózgowych są następujące:

  1. Fale Delty | 0-4 Hz | związane z: bardzo głębokim snem, podświadomością, emocjami, układem hormonalnym;
  2. Fale Theta | 4-8 Hz | związane z: snem REM, głębokim relaksem, twórczymi stanami umysłu, uczeniem się;
  3. Fale alfa | 8-12 Hz | związane z: relaksem przy zamkniętych oczach, spokojnymi stanami umysłu, skupionymi stanami przepływu, refleksją, wizualizacją;
  4. Fale beta | 12-30 Hz | związane z: świadomością na jawie, czujnością, koncentracją i skupionymi stanami umysłu;
  5. Fale Gamma | 30+ Hz | związane z: wyższą świadomością, rozwiązywaniem problemów, stanami wysoce kreatywnymi i medytacyjnymi, powszechną synchronizacją fal mózgowych, ideacjami, objawieniami.

Jeśli nałożymy rezonanse Schumanna na ludzkie fale mózgowe, otrzymamy:

  1. 7,8 Hz Częstotliwość Schumanna | Fale mózgowe od wyższego theta do niższego alfa;

  2. 14 Hz Częstotliwość Schumanna | Niska fala mózgowa beta
  3. 20 Hz Częstotliwość Schumanna | Średnia fala mózgowa beta

  4. 25 Hz Częstotliwość Schumanna | Górna fala mózgowa beta

  5. 33 Hz i większe Częstotliwości Schumanna | Fale mózgowe Gamma

Dodaj komentarz

Poprzednia historia

Każdy może żyć pięknie

Następna historia

Jak działa poczucie winy?