CD10-Dance

CD1 – Dance

CD1 – Dance to pierwsza moja “płyta” elektroniczna, robiona w domowym zaciszu, bez udziału zaawansowanego sprzętu muzycznego. Natomiast z udziałem najnowszej technologii AI. Pisałem już o tym jaki wpływ ma AI na świat i na mnie. Rozwój jest nieunikniony. Uważnie śledzę poczynania światowego AI i dostępu jaki poszczególne platformy oferują. Istotnym jest rozglądnięcie się w temacie, pochylenie się nad kwestią indywidualną wykorzystania tej technologii.

CD1 - DanceCD1 – Dance

W dziedzinie sztucznej inteligencji dzieje się obecnie bardzo dużo. Dotyczy to również muzyki, zarówno jeśli chodzi o tworzenie muzyki, jak i jej produkcję. Sporo artystów, którzy odeszli od ręcznej produkcji, wykorzystuje teraz sztuczną inteligencję w procesie produkcyjnym. Od aplikacji do komponowania i platform masteringowych po narzędzia do identyfikacji utworów i wysoce spersonalizowane listy odtwarzania. Sztuczna inteligencja zmienia sposób tworzenia i słuchania muzyki. Obiecująca technologia przyszłości jest wciąż w powijakach, ale już od dawna jest wśród nas. Jak wszyscy wiemy, boisz się tylko tego, czego nie znasz!

Wiele osób jest zaskoczonych terminem “sztuczna inteligencja”, ponieważ maszyna nie może być inteligentna! W sensie filozoficznym nie może tak być, ponieważ jest tak mądra, jak człowiek, który ją tworzy. Nawet systemy samouczące się uzyskują tylko informacje zebrane przez ludzi i mogą polegać wyłącznie na ludzkich ocenach. Sztucznej inteligencji brakuje – przynajmniej na razie – wolnej woli i oceny czegoś według własnego gustu. Nie ma własnej świadomości. Ale jeśli rozumiesz inteligencję jako czystą umiejętność rozwiązywania zadań za pomocą myślenia, to sztuczna inteligencja z pewnością może to zrobić.

CD1 – Dance – Podsumowanie:

Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana do komponowania nowej muzyki, tworzenia unikalnych mashupów, a także pomaga w tworzeniu aktorów-robotów. Teren, na którym można wykorzystać sztuczną inteligencję do tworzenia nowych rzeczy, jest po prostu nieograniczony, możliwości są nieograniczone. Sztuczna inteligencja jest również w stanie tworzyć teksty o z góry określonej emocjonalności. Potrafi tworzyć nieznane wcześniej gatunki muzyczne i eksplorować granice muzyki. Fascynujące, doprawdy fascynujące…