Tworzymy własną rzeczywistość
2 min czytania

Tworzymy własną rzeczywistość

Tworzymy własną rzeczywistość. Fizyka kwantowa wyraźnie sugeruje, że tworzymy naszą rzeczywistość. Zostało to eksperymentalnie wykazane na różne sposoby. Jednym z nich jest słynny eksperyment z podwójną szczeliną, który ukazuje nam, że cząstki /fotony/ nie mają określonej lokalizacji, do momentu obserwacji. To obserwacja zmienia ich zachowanie. Nasze myśli i emocje odgrywają znaczącą rolę w kształtowaniu doświadczania świata. Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, ponieważ nie zwracają na to uwagi.

Tworzymy własną rzeczywistośćTworzymy własną rzeczywistość

Sposób, w jaki myślimy i czujemy, bezpośrednio wpływa na cząsteczki i energię wokół nas, co z kolei wpływa na rzeczy, które nam się przydarzają. Tak więc nasze myśli i emocje tworzą rodzaj sprzężenia zwrotnego, które wpływa na naszą rzeczywistość w bardzo realny sposób. Wszystko zaczyna się od myśli. Myśli są twórcze i potężne. Mają zdolność manifestowania się w formie fizycznej. Jeśli zatem chcemy stworzyć rzeczywistość, która jest zgodna z naszymi celami i pragnieniami, musimy myśleć o tym, czego chcemy, a nie o tym, czego nie chcemy. Zatem pierwszym krokiem jest jasne określenie, czego chcemy. Drugim jest podjęcie działania i rozpoczęcie zbliżania się do celu. Trzecim jest skupienie się na swoim celu i utrzymywanie pozytywnych myśli, uczuć i emocji w miarę zbliżania się do niego.

Mechanika kwantowa sugeruje, że sam akt obserwacji tworzy to, co obserwujemy. Twoja świadoma obserwacja tworzy rzeczywistość, której doświadczasz. Wykazała też, że cząstki /fotony/ zmieniają swoją naturę w zależności od tego, czy są obserwowane, czy nie. A bywa, że rozdzielają się nawet na dwie oddzielne cząstki. To zjawisko nazywamy “splątaniem kwantowym”. A to oznacza, że nasze myśli i spostrzeżenia odgrywają rolę w kształtowaniu rzeczywistości, której doświadczamy. To my tworzymy własną rzeczywistość dzięki sile naszych umysłów, poprzez myśli i emocje, które odczuwamy. Te zaś tworzą wibracje, które przyciągają odpowiednie okoliczności, ludzi i wydarzenia do naszego życia.

Tworzymy własną rzeczywistość – Podsumowanie:

Jeśli chcemy zmienić rzeczywistość, zacząć musimy od zmiany myśli i emocji. Skupić się musimy na tym, czego chcemy, a nie na tym, czego nie chcemy. A im więcej pozytywnej energii tam włożysz, tym więcej pozytywnych rzeczy do ciebie wróci. Jeśli skupimy się na dobru w życiu, odkryjemy, że więcej dobra przychodzi do nas. A jeśli będziemy myśleć pozytywnie, nasza rzeczywistość będzie to odzwierciedlać. Gdy pojawia się jakaś myśl, tworzy ona emocjonalną wibrację energii, która wychodzi do wszechświata. Wibracja energii przyciąga podobne wibracje z wszechświata i zaczyna tworzyć wzorce tego, co zwiemy rzeczywistością.

Im więcej pozytywnych myśli i emocji, tym więcej pozytywnych rzeczywistości przyciągniemy do naszego życia. Zaś im więcej gości w nas negatywnych myśli i emocji, tym więcej negatywnych rzeczywistości przyciągniemy do naszego życia. Żyjemy w morzu możliwości. Manifestujemy możliwość, którą obserwujemy. Kiedy zaobserwujemy pewną możliwość spośród wielu możliwych rzeczywistości, możliwość ta stanie się naszą doświadczaną rzeczywistością. Zatem sami tworzymy naszą rzeczywistość i nie ma kogo za to obwinić.

PS. Gdy dostrzeżemy, że tworzymy własną rzeczywistość – możemy ją wówczas zmienić. – August Witti

Poprzednia historia

Wiek prawdy

Następna historia

Magia świadomości