Moc myśli i słów
2 min czytania

Moc myśli i słów

Moc myśli i słów. Mamy moc, aby kogoś podnieść na duchu lub go poniżyć. Mamy moc dawania lub odbierania komuś lub sobie. Moc budowania wiary lub jej zaniechania. Możemy zachęcać i wspierać ludzi, a także wprowadzać trwałe zmiany w ich życiu. Wywieramy niejednokrotnie niesamowity wpływ, mówiąc kilka miłych słów. Uśmiech i przyjazne słowa mogą odmienić cały dzień innej osoby. Nasze postrzeganie życia zmienia się wraz ze słowami, które wypowiadamy. Nasze słowa mają moc kształtowania, podobnież nasze myśli i nasza podświadomość.

Moc myśli i słówMoc myśli i słów

Złe myśli gwarantują porażkę. Masz w sobie moc, aby żyć zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Kiedy mówisz sobie, że “do dzieła”, podświadomie wierzysz w siebie, że możesz to o czym myślisz zrobić, stworzyć, wymyślić. Najgorsze, co możesz sobie powiedzieć, to: „Nie dam rady”. Kiedy mówisz sobie, że nie możesz czegoś zrobić, podświadomie w to wierzysz. Złe myśli gwarantują porażkę, podczas gdy dobre myśli zwiększają szanse na sukces. Na słowa, które wypowiadamy, wpływa nasze myślenie. Stan Twojego życia jest niczym więcej niż odzwierciedleniem stanu Twojego umysłu. Nie tylko słowa, które wypowiadamy, ale także nasze myśli mają moc budowania i niszczenia. Każdy z nas ma umysł podświadomy i umysł świadomy. Twój świadomy umysł jest łatwy do rozpoznania, gdy myśli powierzchownie logicznie. Twoja podświadomość jest trudna do rozpoznania, ponieważ myśli pod powierzchnią, gdzie ukryte są Twoje myśli. Niektórzy terapeuci powiedzieliby nam, że podświadomość żywi się negatywnymi myślami. To, co naprawdę robisz, opiera się na twojej podświadomości i negatywnych lub pozytywnych myślach, które ona ma lub tworzy.

Moc myśli i słów – Podsumowanie:

Wiele z tego, co robisz, opiera się na Twojej podświadomości. Możesz zapisać motywacje, swoje marzenia, pragnienia itp. i zobaczyć, jak one wpływają na to, co o sobie mówisz i myślisz. Zbyt często to złe schematy. A proces zmian zachodzących w Tobie polega na mówieniu sobie właściwych słów. Zmiana sposobu myślenia wymaga również zmiany tych schematów /programowania/. Jeśli chcesz prowadzić życie pełne możliwości, odważ się marzyć o rzeczach, które możesz zrobić, jeśli pokonasz zwątpienie i strach. Być może zaskoczy Cię, że dary i umiejętności, które są w Tobie naturalnie, są niesamowite. Masz moc życia w apatii i przeciętności. Możesz też wybrać bogactwo w życiu, wykorzystując możliwości, które są wokół ciebie. Zastanów się dzisiaj nad swoimi myślami i sposobami, w jakie sabotujesz pewne rzeczy w swoim życiu za pomocą negatywności. To zmiany, które możesz wprowadzić. Istotnym jest nabranie pasji do życia i zaprzestanie odczucia zaprzestania i utknięcia. Obserwacja własnych pasjonujących marzeń i obserwowanie, jak chętnie podejmujemy ryzyko i działamy na rzecz naszych celów życiowych.

 PS. Żyjcie z pasją, to życie w obfitości. – August Witti

Poprzednia historia

Przyczyny ludzkiej głupoty

Następna historia

Jedna inteligentna świadomość