5 min czytania

Życie to nieustanne odkrywanie siebie

Życie to nieustanne odkrywanie siebie. Życie samo w sobie jest ciągłą podróżą w kierunku wzrostu i samopoznania. Zachęca nas do przekraczania progów poznawczych, podejmowania decyzji i zmian, podejmowania ryzyka i wyzwań, aby osiągnąć wyżyny człowieczeństwa. Oszlifować siebie jak przepiękny diament. Ale też przypomina nam, że droga życia idzie wprzód, poprzez ulepszenia i rozwój. Pokazuje, że samozadowolenie utrudnia osobisty rozwój. Mamy nieograniczony potencjał wzrostu, każdy z nas. Napędzany jest on chęcią samodoskonalenia, uczenia się i postępu. Postęp, rozwój osobisty to nieustający proces, które nigdy się nie kończy. Osiągnięcie jednego szczytu lub celu nie oznacza końca podróży. A podróż każdego z nas jest wyjątkowa. Każdy z nas ma swój własny i indywidualny zestaw wyzwań, celów i aspiracji, które powinien starać się osiągnąć. Jesteśmy zobowiązani poprzez samo życie, do ciągłego poszukiwania ulepszeń, do rozwoju.

Życie to nieustanne odkrywanie siebieŻycie to nieustanne odkrywanie siebie

Odkrywanie siebie to właśnie trwająca całe życie podróż w głąb samego siebie. Próbuję odkryć, kim jestem, jaki mam potencjał, co mi łatwo przychodzi, jakie cele w mam w życiu i jakie podstawowe zasady kierują mną w podążaniu własną indywidualną ścieżką. Podróż zaczyna się od samoświadomości, bynajmniej nie od urodzenia. Życie bada nasze osobiste zainteresowania, nadzieje, marzenia i wyobrażenia. Nieustannie …

  • odkrywam, kim jestem, poprzez porzucenie tego, kim postrzegam siebie. Zagłębiam się w dostosowanie do siebie, które dotyczy mojej tożsamości, tego, kim myślę, że jestem i tego, jak postrzega mnie świat. To nieustanne odkrywanie, w jaki sposób mogę przekształcić i uzdrowić siebie. Pozbywam się ograniczających mnie przekonań, ram społecznych, lęków i etykiet, które gromadziłem latami, a które definiują to, kim jestem;
  • odkrywam, kim jestem poprzez zrozumienie mojego połączenia ze wszystkimi rzeczami w świecie. Nie jesteśmy sami, a w rzeczywistości jesteśmy częścią większej, wzajemnie połączonej sieci świadomości;
  • odkrywam, kim jestem, poprzez życie zgodnie z moim celem lub celami. Każdy z nas ma wyjątkowy cel duszy i jest tu na Ziemi, aby wyrazić siebie w jak najlepszy sposób;
  • odkrywam, kim jestem, poprzez spojrzenie na wszystko z szerokiej perspektywy, wyimaginowanego prawdziwego mnie, czyli obserwatora;
  • badam szerszy obraz, spojrzenie na wszystkie rzeczy w życiu, których doświadczam. Rozważam także ich związek i znaczenie w otaczającym świecie. Przemyśliwuję, w jaki sposób nasz świat wewnętrzny odbija się w świecie zewnętrznym;
  • jak bycie obserwatorem to potężny sposób na poruszanie się w naszej podróży życiowej i rozwijanie głębszego zrozumienia wszystkich rzeczy;

10 strategii odkrywania siebie

  1. Słuchaj komplementów i przyjmuj je. Znajomość swoich mocnych stron jest jednym z fundamentów pewności siebie i samowiedzy. Stań się osobą, która „przyjmuje dobro, słuchając komplementów, które mogą być wskazówkami na temat mocnych stron”.
  2. Zwróć uwagę na swoje emocje i stany przepływu. Gdy zatracasz się w tym, co robisz, gdy coś jest satysfakcjonujące. Pozytywne stany uczuciowe, takie jak miłość, radość i zadowolenie, mogą również zawierać wskazówki. Nawet negatywne emocje mogą ci pomóc w poszukiwaniu wiedzy o sobie. Czasami emocje takie jak złość, smutek i strach mogą podpowiedzieć więcej, niż się spodziewasz. Z czym tak naprawdę będziesz musiał się zmierzyć, zaakceptować lub zmienić w swoim życiu. Emocje mogą również wskazywać na ludzi, miejsca lub rzeczy, które należy zminimalizować lub których należy unikać, aby zachować swoją osobowość i zdrowie psychiczne. Wystarczy się tego nauczyć.
  3. Zauważ, o czym myślisz. Obserwuj zawartość swojego umysłu. Mogą poprowadzić do lepszego zrozumienia siebie.
  4. Zaprzyjaźnij się ze swoimi błędami. Nauka bycia sobą jest łatwiejsza, gdy rozwiniesz nastawienie na rozwój i umiejętność postrzegania trudnego problemu jako wyzwania, a nie stresu. Nikt nie musi być doskonały. Każdy może zaakceptować swoje błędy i uznać, że jednak uczą, co możesz zrobić inaczej następnym razem.
  5. Prowadź dziennik lub poświęć czas na refleksję, czyli rozmyślanie. Gdy człowiekowi wydaje się, że o niczym nie myśli, to na ogół właśnie rozmyśla. Ale aby to zaobserwować należy prowadzić dziennik.
  6. Słuchaj innych, ale podejmuj i żyj według własnych decyzji. Zakładając, że jesteś dorosły i masz skomplikowane życie dorosłego człowieka, wiesz, co jest dla ciebie najlepsze. Kiedy podejmujesz własne decyzje, niezależnie od tego, jak one się potoczą, torujesz drogę do samowiedzy. Zastanów się czego chcesz?
  7. Porozmawiaj z doradcą, mistrzem, przyjacielem. Odkrywanie siebie to trudne zadanie, gdyż na ogół jesteś zablokowany przez różne bariery, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Ktoś powinien cię poprowadzić, ale tego możesz się już dowiedzieć z książek. Nie rób tego na wyczucie, bo nie jest ono właściwe.
  8. Zrób test osobowości i temperamentu. W Internecie można znaleźć wersje dobrze zbadanych testów osobowości i temperamentu.
  9. Ćwicz asertywność. Być może znasz siebie, ale czy potrafisz być sobą? Kiedy wyrażasz swoje uczucia, pragnienia, potrzeby i opinie w bezpośredni, uczciwy i odpowiedni sposób, jesteś asertywny. Wzmacniasz także poczucie własnej wartości. Teraz wiesz, że bycie traktowanym z szacunkiem jest dla Ciebie ważne. Możesz się bronić.
  10. Otaczaj się dobrymi ludźmi, którzy Cię akceptują i wspierają rozwój. Są ludzie którzy uczą, a są tacy co smęcą. Mistrza wybieraj sam i świadomie, w oparciu o to co robi i kim jest.

Pytania do siebie:

1. Jakie trzy słowa najlepiej mnie opisują?
2. Jaka jest moja największa siła?
3. Jakie są najważniejsze rzeczy w moim życiu?
4. Jak wygląda życie moich pomysłów?
5. Co sprawia, że ​​te wspomnienia są tak dobre?
6. Czego najbardziej żałuję?
7. Jaka jest moja najlepsza cecha?
8. Co w sobie podziwiam?
9. Jaki jest mój język miłości?
10. Jaki jest mój styl komunikacji?
11. Jaka jest moja pasja w życiu?
12. Jaki jest mój cel na ziemi?
13. Za co jestem najbardziej wdzięczny?
14. Gdzie będę za 10 lat?
15. Jaka jest moja osobista definicja sukcesu?
16. Co wysysa moją energię?
17. Jakie są Twoje największe cele/marzenia
18. Kim jesteś?
19. Co jest teraz najwyższym priorytetem w naszym życiu.
20. Czy odkładasz jakąś część swojego życia na później? Jeśli tak…… Dlaczego
21. Czym jesteś dzisiaj zajęty.
22. Jak możesz pokonać przeszkody?
23. Co pozwoliło mi zajść tak daleko w życiu?
24. Z jakich osiągnięć jesteś najbardziej dumny?
25. Jeśli do końca życia miałbyś robić coś za darmo, co byś chciał robić?

PS. Dla chcącego nic trudnego. – August Witti

Poprzednia historia

Czysta woda zdrowia doda

Następna historia

Jak jawi się szlachetność?