Sztuczna inteligencja AI to symulacja procesów inteligencji człowieka przez maszyny, zwłaszcza systemy komputerowe. Konkretne zastosowania sztucznej inteligencji obejmują systemy eksperckie, przetwarzanie języka naturalnego, rozpoznawanie mowy i widzenie maszynowe. Sztuczna inteligencja wymaga podstawy specjalistycznego sprzętu i oprogramowania do pisania i trenowania algorytmów uczenia maszynowego. Ogólnie rzecz biorąc, systemy sztucznej inteligencji działają na zasadzie przyjmowania dużych ilości oznaczonych danych treningowych, analizowania danych pod kątem korelacji i wzorców oraz wykorzystywania tych wzorców do przewidywania przyszłych stanów. W ten sposób chatbot, który jest karmiony przykładami czatów tekstowych, może nauczyć się prowadzić realistyczną wymianę zdań z ludźmi, a narzędzie do rozpoznawania obrazów może nauczyć się identyfikować i opisywać obiekty na obrazach, przeglądając miliony przykładów.
Sztuczna inteligencja
Jest ona o tyle ważna, gdyż zapewnia wgląd w działalność np. konkretnej firmy podłączonej do niej. Sztuczna inteligencja może wykonywać zadania lepiej niż ludzie. Szczególnie w przypadku powtarzalnych, zorientowanych na szczegóły zadań, takich jak analiza dużej liczby dokumentów prawnych w celu zapewnienia prawidłowego wypełnienia odpowiednich pól, narzędzia sztucznej inteligencji często wykonują zadania szybko i ze stosunkowo niewielką liczbą błędów. Pomaga to w podsyceniu eksplozji wydajności i otwiera drzwi do zupełnie nowych możliwości biznesowych dla niektórych większych przedsiębiorstw.
Przed obecną falą sztucznej inteligencji trudno byłoby sobie wyobrazić użycie oprogramowania komputerowego do łączenia pasażerów z taksówkami. Dziś Uber stał się jedną z największych firm na świecie właśnie dzięki temu. Wykorzystuje zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego do przewidywania. Gdy ludzie mogą potrzebować przejazdów w określonych obszarach, co pomaga proaktywnie skierować kierowców na drogę, zanim będą potrzebni. Google stało się jednym z największych graczy w szeregu usług online. Wykorzystuje uczenie maszynowe do zrozumienia, w jaki sposób ludzie korzystają z ich usług, a następnie je ulepszając.
Dzisiejsze największe i odnoszące największe sukcesy przedsiębiorstwa wykorzystują sztuczną inteligencję do ulepszania swoich operacji i zdobywania przewagi nad konkurencją. Sztuczne sieci neuronowe i technologie sztucznej inteligencji do głębokiego uczenia szybko ewoluują. Głównie dlatego, że sztuczna inteligencja znacznie szybciej przetwarza duże ilości danych. Dokonuje prognoz dokładniej, niż jest to możliwe dla człowieka. Ogromna ilość danych tworzonych codziennie mogą być wreszcie przetwarzane za pomocą aplikacji AI wykorzystujących uczenie maszynowe.
Sztuczna inteligencja – Zalety:
- dobra w zadaniach zorientowanych na szczegóły;
- skrócony czas wykonywania zadań wymagających dużej ilości danych;
- wirtualni agenci wspierani przez sztuczną inteligencję są zawsze dostępni.
Sztuczna inteligencja – Wady:
- drogi;
- wymaga głębokiej wiedzy technicznej;
- ograniczona podaż wykwalifikowanych pracowników do tworzenia narzędzi AI;
- brak umiejętności uogólniania z jednego zadania na drugie.
Nie wiem czy wiesz, ale ta strona graficznie została stworzona przy współudziale AI. AI nie jest dla każdego, podobnież jak komputer, ale idzie się z nim zaprzyjaźnić i nauczyć rozmawiać. Szczególnie istotne porady no. medyczne, rzuca jak z rękawa.