Miłość
3 min czytania

Miłość własna jest koniecznością

Od jakiegoś czasu przemianowałem DZIENNIK WAREZA, a wprzódy DZIENNIK WARIATA, na formę bardzo łagodną i osobistą. Piszę tu tylko istotne rzeczy i nie zabawiam się filozofią. Zresztą filozofem nie jestem, acz niektórzy uważają, że tak. Jesteśmy nieustannie zalewani filozofiami samodoskonalenia, poczucia własnej wartości, samorealizacji, samozadowolenia i nie tylko. Przez to często też idziemy w przeciwnym kierunku niż właściwy. Otóż naturalna miłość własna jest częścią prawa natury. Posiadają ją również zwierzęta. Istnieć oznacza kochać siebie. Ta miłość własna jest nie tylko godna pochwały, ale z reguły konieczna, aby zmierzyć obowiązek, jaki jesteśmy winni naszym bliźnim i światu. Ale jeśli najpierw nie pokochamy samych siebie, nic nam z tej miłości do świata nie wyjdzie.

MiłośćMiłość własna jest koniecznością – Obserwacja:

Miłość własną okazujemy, kiedy oddychamy, pijemy wodę, aby ugasić pragnienie i nawodnić organizm. Kiedy ktoś idzie do lekarza i bierze lekarstwo na chorobę, robi to również z miłości własnej. Gdy się śmiejemy, okazujemy miłość własną. Gdy się właściwie ubieramy, okazujemy miłość własną. Ale np. gniew pojawia się, gdy nasza wola nie jest wykonywana w sposób, jakiego oczekujemy. Zazdrościmy, ponieważ chcemy tego, co ma ktoś inny i odczuwamy ból z powodu jego powodzenia. Niecierpliwość wynika z tego, że nasza wola nie spełnia się tak szybko, jak byśmy tego chcieli. Chciwość to pragnienie dla siebie więcej niż potrzeba. A duma to poczucie własnej wartości, które jest wyższe niż powinno. To co nazywamy grzechem ma na celu zawsze samozadowolenie, a ponieważ rozprzestrzenia się w nas, wpływa na to, jak interpretujemy wszystkie rzeczy. Zwykle interpretujemy nasze własne działania jako prawdziwe i dobre, nawet jeśli nimi nie są.

Miłość własna jest koniecznością – Rozważania:

Miłość własna to taka, gdy poświęcamy się dla innych w imię dbałości o siebie. Kochając wszystko co żyje i co istnieje, kochamy siebie, a kochając siebie, kochamy wszystko. Zatem nie ma nic ważniejszego na Ziemi i we wszechświecie niż miłość, a w szczególności miłość własna. To ona jest motorem i energią wszelkiego wzrostu i rozwoju. Potwierdza nam to tak ważna dziś mechanika kwantowa i teoria splątania. Ludzie splatają się ze sobą, kiedy się zakochują, i może się to zacząć, gdy nie są blisko siebie.

Podobnie subatomowe cząstki – takie jak elektrony lub fotony – mogą splątać się ze sobą na dużej odległości, w sposób, którego fizycy wciąż nie rozumieją, ale ta zasada już zaczyna być wykorzystywana. A co, jeśli nasz los nie jest tylko naszym własnym? Co jeśli części nas są splątane z częściami innych rzeczy i istnień? Splątane cząstki łamią zasady, wpływają na siebie nawzajem, natychmiast, bez względu na to, jak daleko są od siebie.

Miłość własna jest koniecznością – Podsumowanie:

Zatem splątanie kwantowe wydaje się być zjawiskiem bardziej emocjonalnym niż fizycznym, przyciągającym bardziej umysł niż materię. Często wygląda to tak, jakby w przeszłości /na początku istnienia/ istniała osoba trzecia, która mogła wpłynąć na wybór cząstek i ich zachowanie. Tak więc splątanie kwantowe jest prawie na pewno prawdziwe. Naukowcy udowodnili ponad wszelką wątpliwość, że to działa. Jeśli chodzi o to, jak to działa, to już inna kwestia. W najbliższej przyszłości będziemy mieć komputery wykorzystujące splątanie kwantowe, a w zasadzie już mamy, jak donosi świat nauki. A jeśli tak, to wszystkie obliczenia będą wykonywane znacznie szybciej niż przez klasyczne komputery, z których obecnie korzystamy. Będziemy mogli np. wysyłać wiadomości, których nie można przechwycić bez naszej wiedzy.

Ta technologia już jest rozwijana w Chinach. Co to dla nas oznacza? Że czas manipulacji mija, czas systemów, które swą istotę opierają na manipulacji – mija. Tym samym zmierzamy w kierunku miłości jako połączenia bezpośredniego bez zakłóceń. Zmierzamy w kierunku rzeczy, o których wiemy, że istnieją, ale ich nie doświadczaliśmy, a mianowicie telepatii, jasnowidzenia, prekognicji i psychokinezy. Tego co już dzisiaj oferuje nam miłość, czego bywa, że w niej doświadczamy.

PS. Wniosek nasuwa się sam, że miłość to splątanie kwantowe i jest energią rozwoju i ewolucji. Oby nadeszła jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Poprzednia historia

Jeśli w coś wierzysz

Następna historia

Pasja to coś co kochasz, kochasz całym sobą