Pasja to coś co kochasz, kochasz całym sobą
3 min czytania

Pasja to coś co kochasz, kochasz całym sobą

Pasja to coś co kochasz, kochasz całym sobą. Jeśli pracujesz, zadbaj, żeby było to coś, co robisz z pasją. Jeżeli malujesz, grasz, tańczysz, piszesz, rób to z pasją. Jeśli uprawiasz sport, rób to z całą swoją osobą, uwagą i pasją. Pamiętaj, że pasja jest energią życia i wszystko, co robisz z pasją, sprawia, że czujesz spełnienie i szczęście, a przede wszystkim wyśmienicie się bawisz. Zabawa to najlepsza zasada wykonywanych zadań. Ja właśnie tak robię i bardzo sobie to chwalę. Nigdy, żadne wyzwanie, nie stanowiło dla mnie trudu, gdyż wybierałem rzeczy, które mnie pasjonują. A, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to i pasji jest ciągle wiele i nieustannie coś do poznania. W życiu robimy zbyt wiele rzeczy z obowiązku, nawet tego urojonego i wewnętrznego, ale bywa, że ze strachu przed opinią innych. Niestety są to rzeczy, które nas nie motywują lub po prostu ich nie lubimy. Zaś gdy robisz coś z pasją, motywuje nas, ekscytuje, sprawia, że ​​się uśmiechamy i napełniamy energią.

Pasja to coś co kochasz, kochasz całym sobąPasja – Obserwacja:

Mam wielu znajomych, którzy albo są już na emeryturze, albo na rencie, albo trwonią swój cenny czas i unikalne życie. A przecież na Ziemi nic wielkiego nie zostało zrobione bez wielkiej pasji. Praca zajmuje zbyt dużo czasu, aby była zwykłą pracą, etatem. Ważne jest, byśmy czuli się dobrze z tym, co robimy. Byśmy mieli poczucie, że wnosimy coś wartościowego do życia, a jednocześnie do swojego wnętrza. Gdyż jak już pisałem w życiu liczy się to nasze wewnętrzne życie, pobudzane pasją i zabawą, a nie zwykła, na ogół nielubiana, praca etatowa. Zewsząd słychać te wieczne narzekania na pracę, ale niewielu ma odwagę zmienić to, co mają na swoją pasję. Czyli de facto działamy wbrew swemu szczęściu. Powinniśmy pozbyć się tych obaw, które w większości przypadków są bezpodstawne. Chodzi wszak o to, by żyć jak najlepiej można i być szczęśliwą, najlepszą wersją siebie. Trzeba kochać życie, bez dramatów, ale z szaleństwem i pasją.

Pasja – Rozważania:

Ważnym czynnikiem podczas poszukiwania i znajdowania zajęcia /pracy/, która nas pasjonuje, jest radzenie sobie z naszymi obawami. Nasze marzenia są po drugiej stronie tego, czego się boimy. Czas przezwyciężyć strach i podążyć dalej. Czas poszukać tego, co nas uszczęśliwia, co tak naprawdę podnieca, co sprawia, że puls przyspiesza. To jest droga, którą musimy podążać. W innym wypadku nasze życie będzie stracone, a dowiemy się tego na końcu drogi. Ale jeśli odkryjemy rzeczy, które lubimy, co kochamy, nie dosyć,. że spełnimy własne marzenia, to na dodatek już nigdy nie będziemy pracować. Bo czyż dobrą zabawę można nazwać pracą? Ponadto robiąc to, co nas pasjonuje, przekazujemy naszą pasję innym ludziom, ponieważ entuzjazm, który przenika każdym porem naszej skóry jest zaraźliwy. Nasza motywacja wpłynie na każde miejsce, do którego się udamy, do każdej grupy w której zagościmy.

Pasja – Podsumowanie:

To dobra obserwacja i sprawdzona. Sprawdzona własnym życiem i doświadczeniem, sprawdzona też empirycznie obserwacją. Każdy czas nadaje się na pozytywną odmianę życia, gdyż naganne dla nas samych będzie niepodjęcie próby.  Ten, kto unika pasji i jej wiru emocji, powoli umiera, te emocje przywracają blask oczom i leczą złamane serca. I wcale nie kuszę się tutaj na doradztwo personalne i zawodowe. Po prostu widzę, odczuwam i korzystam z tej zalety. Ponadto z czasem stałem się wolnym człowiekiem z bardzo bogatym doświadczeniem i unikalnymi zdolnościami. To pomogło mi odkryć i zrozumieć siebie, a przede wszystkim siebie pokochać. I po pół wieku wreszcie pokochałem siebie, co z kolei przyniosło spokój i dobrostan. Obecnie życie mi sprzyja i oferuje wszystko czego potrzebuję. Nie było to łatwe przedsięwzięcie, ale warto było i jest nadal.

Dodaj komentarz

Poprzednia historia

Miłość własna jest koniecznością

Następna historia

Rzecz o wolności