Jeśli w coś wierzysz, to istnieje
2 min czytania

Jeśli w coś wierzysz

Jeśli w coś wierzysz, to istnieje. Jeśli nie wierzysz, to nie istnieje. Długo zastanawiałem się czy to jest prawidłowa zasada. I jest! Wiara to potężna rzecz o ogromnej mocy stwórczej. Całe nasze istnienie kształtuje się wokół naszych przekonań. Akceptacja, że ​​dane stwierdzenie jest prawdziwe objawia się w tym, że kiedy je słyszymy, od razu wierzymy, że jest to prawda. Wierzymy np. lekarzowi, gdy udziela nam porady medycznej, wierzymy prawnikowi, gdy udziela nam porady prawnej, a trenerowi osobistemu, gdy udziela nam porady dotyczącej sprawności fizycznej. Wiarygodność kogoś pozwala nam zaakceptować, że to, co nam mówi, jest prawdą.

Uwielbiam mówić ludziom, że stać nas na więcej, niż nam się wydaje. Czasami potrzebujemy kogoś, kto to z nas wydobędzie. Mówimy o wierze i uświadomieniu komuś, że coś dla niego istnieje. Wierzymy w samospełniające się proroctwa, zarówno te negatywne, jak i pozytywne. Jeśli coś powiesz lub w coś uwierzysz, jest bardziej prawdopodobne, że tak się stanie. Prawdopodobne staje się, ponieważ możemy uwierzyć, że gdy będziemy w jakimś kierunku działać, to jest duże prawdopodobieństwo, że to coś się wydarzy. Ale gdy nie będziemy nic robić, to z pewnością nic się nie wydarzy. Przyczyna jest prozaiczna, musi istnieć sposób działania, który uzupełnia przekonanie, aby było skuteczne. Musi być akcja i reakcja.

Jeśli w coś wierzysz, to istnieje

Jeśli w coś wierzysz – Obserwacja:

Istotna jest także kwestia tego, co powoduje sceptycyzm lub niedowierzanie. Na to bezpośredni wpływ mają dwie rzeczy: to, co inni powiedzieli lub nasze osobiste doświadczenie. Jeśli ktoś ci coś powiedział, nie oznacza to od razu, że ​​musi to być prawda. Także to, że mieliśmy złe osobiste doświadczenia, nie oznacza, że ​​musi się to powtórzyć. Ważne jest, aby rozpoznać i oddzielić te dwie rzeczy, gdyż powodują one niedowierzanie i mogą uniemożliwić wykorzystanie okazji i pozytywny krok naprzód. Zbyt wielu z nas boi się ryzykować, ponieważ nie wierzymy, że wszystko się ułoży. Zwykle nazywamy to paraliżującym strachem a nie pragnieniem. Gdzieś po drodze straciliśmy wiarę lub zostaliśmy z niej odarci.

Jeśli w coś wierzysz – Rozważania:

Jednak wiara jest potężna i ma kluczowe znaczenie dla naszego sukcesu. Ludzie z wiarą nie przejmują się tym, co myślą inni i mimo wszystko kontynuują swoją drogę działania. Widzą możliwości tam, gdzie inni widzą tylko przeszkody. Potrafią wyłowić odrobinę błękitu na zachmurzonym niebie. Każdy w coś wierzy. Życie nie jest możliwe bez wiary, zaufania i zależności. Czynność tak prozaiczna jak jazda po drodze, wymaga przekonania, że ​​znaki są zgodne z prawdą, pewności, że inni kierowcy są godni zaufania. Pewności, że kiedy mamy zielone światło, przeciwny kierunek będzie miał czerwone i się zatrzyma!

Wiara na poziomie zwykłego życia jest bardzo powszechna. Ale wiara jest również praktykowana na znacznie wyższym poziomie. Wiara to przekonanie, że coś, co ci powiedziano, jest prawdą. Przekonanie, że to prawda, opiera się na wiarygodności źródła informacji. Zaufanie pokłada się w tym, w co wierzy się, że jest prawdziwe. Do tego stopnia, że ​​wierzący zaczyna oczekiwać urzeczywistnienia się tego, w co wierzy. W ten sposób wiara staje się niezawodną pewnością, że spełni się to, czego się spodziewamyTa pewna pewność zaczyna zniewalać myślenie wierzącego, tak że nawet wtedy, gdy konsekwencje jego wiary stają się wyzwaniem, a nawet zagrożeniem dla jego fizycznego samopoczucia, nie waha się. Pozostają wierni ponieważ ci, którzy są pełni wiary, są z definicji wierni!

Jeśli w coś wierzysz – Podsumowanie:

Jeśli ulegniemy pokusie przyjęcia powszechnej filozofii, że “zobaczyć znaczy uwierzyć”, powinniśmy pamiętać, że w rzeczywistości wiele z naszego “widzenia” zależy od naszego “wierzenia”. Wiara jest dowodem tego, czego jeszcze nie możemy zobaczyć. Ponadto ma moc sprawczą, gdyż opiera się na energiach subtelnych. Teoria kwantowa mówiąc nam o oddziaływaniu na odległość cząstek powiązanych, daje nam nadzieję na realizację wszystkiego i bynajmniej nie jest to niemożliwe. Zatem bez wiary w sukces, nie można sukcesu osiągnąć. Stąd konieczność wiary w siebie i swoje możliwości, aby osiągnąć zamierzony cel.

 

Dodaj komentarz

Poprzednia historia

Napełniać się miłością

Następna historia

Miłość własna jest koniecznością