Wyobraźnia zmusza nas do działania
2 min czytania

Wyobraźnia zmusza nas do działania

Wyobraźnia zmusza nas do działania. Dzieci podczas zabawy tworzą wyimaginowany świat. To wyobraźnia przenosi je do bajecznych krain i dla nich to jest realne. Wyobraźnia zatem jest tym, co każdy winien w sobie rozwijać. Ta twórcza wyobraźnia to umiejętność dostrzegania nieistniejącego. Będąc dziećmi nie znamy różnic pomiędzy logiką i nielogicznością. Daje nam to zadziwiającą swobodę w zabawie, zaś jako dorośli przesączeni jesteśmy logicznym myśleniem. To zaś skraca nasze poziomy myślenia, narzucając kontrolę nad nieograniczoną wyobraźnią. Zatem wyobraźnia to najważniejszy aspekt życia. Każda decyzja, każdy pomysł zaczyna się w naszej głowie. My zaś dokonujemy wyboru. Bez wyobraźni jesteśmy niczym więcej niż bezwolnymi zwierzętami.

Wyobraźnia zmusza nas do działaniaWyobraźnia zmusza nas do działania

Bez wyobraźni żyjemy zwykłym życiem. Z nią zaś świat staje się bajkowy, magiczny. Pesymistyczni ludzie są pochłonięci swoim banalnym życiem, a brak wyobraźni zmusza ich do kontynuowania życia w tej zwyczajnej formie. A tu niestety problem goni problem. Optymiści ​​żyją tak, jak naprawdę chcą żyć. Jako ludzie mamy tendencję do patrzenia na życie jak na negatywną przestrzeń wypełnioną wadami i przeszkodami. Z biegiem lat wycofujemy się do naszej skorupy, zakopując naszą kreatywność. Tracimy kontakt z wyobraźnią i prowadzimy wyścig, który nie ma celu, który można osiągnąć. Wyobrażanie sobie rzeczywistości jest procesem naturalnym. Kiedy umysł pozwala się zrelaksować, ma tendencję do oddawania się myślom, które są przyjemne i kojące. Wyobrażać można także w sposób świadomy, ale to jak wszystko co wartościowe, trzeba ćwiczyć aby się nauczyć.

Marzenia na jawie to jeden ze sposobów na realizację pragnień. To bardzo skuteczna metoda, jeśli nie zakłócają jej telewizja, telefony, urządzenia i komputery. Wyobrażajmy sobie co chcemy. Wyznaczmy sobie nawet czas na te marzenia. Wyrwijmy się z tej monotonnej rutyny i przystąpmy do nowych doświadczeń. To doda nam skrzydeł, torując drogę płodnej i niezgłębionej wyobraźni. Obserwujmy otaczający nas świat. Zaangażujmy się w formy sztuki. Zajmijmy się tańcem, malowaniem, majsterkowanie, lub czym tam chcemy. Oderwijmy się od tych nowoczesnych gadżetów i wróćmy na łono przyrody – jak dzieci. Nasz umysł to bardzo potężne narzędzie. Możemy z łatwością i świadomie urzeczywistniać nasze wyobrażenia, ulepszając proces myślenia. Nauczmy się wyobrażać sobie, co chcemy, aby wydarzyło się w rzeczywistości. To jest właśnie wizualizacja. Dzięki tej technice  teraźniejszość i przyszłość będą się uzupełniać.

Co daje wizualizacja w wyobraźni:

  • dodaje skrzydeł ludziom;
  • wyzwala w każdym człowieku cechy przywódcze;
  • uczy nas zaczynać wszystko, pamiętając o końcu;
  • sprzyja kreatywności;
  • wyciąga ludzi z depresji i innych tego typu schorzeń psychicznych;
  • sprzyja pozytywnemu podejściu do ludzi;
  • wspiera edukację;
  • buduje umiejętności społeczne;
  • jest w stanie wyeliminować strach;
  • generuje pewność siebie.

Wyobraźnia – Podsumowanie:

Rozwiązując problemy w wyimaginowanym świecie, stajemy się pewni własnych możliwości. To rozwija w nas poczucie satysfakcji i szacunku do samego siebie. Gdy zaczynamy siebie szanować, zaczynamy siebie kochać. Wyobraźnia jest zatem powiązana ze wszystkimi niezbędnymi atrybutami niezbędnymi do prowadzenia udanego, szczęśliwego życia. Pamiętać należy, że jesteśmy tym, co o sobie myślimy. Wszystko, co jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, ma prawdopodobieństwo, że pewnego dnia stanie się rzeczywistością. Bądź marzycielem i pozwól swojej wyobraźni przenieść się do światów, które są poza zasięgiem oczu.

PS. Niech wyobraźnia wzbije cię wysoko, a Ty pozostań jej cieniem na ziemi. – August Witti

Poprzednia historia

Ezoteryka i okultyzm

Następna historia

Czym jest miłość?