Wiara jest siłą sprawczą
3 min czytania

Wiara jest siłą sprawczą

Wiara jest siłą sprawczą. Jest to silne przekonanie, ale nie można mieć wiary bez wiary. Wiara jest inteligentną siłą. Jest środkiem dostępu do tej siły. Wiara to nie zaufanie. Wiara jest żywą i myślę inteligentną siłą, dzięki której sam Bóg/Uniwersum wykonuje swoje dzieło. Przewyższa i przeważa wszystkie inne znane nam siły. W wyższym sensie wiara jest siłą duchową. Sięga sfer niebieskich. Obejmuje rzeczy wieczne. Oddziałuje na grubsze elementy i porusza duchowe esencje i nieśmiertelne inteligencje. W swojej pełni jest wszechpotężna. Dzięki wierze ludzie dokonują cudów. Dzięki niej mężczyźni i kobiety mogą przezwyciężyć wpływy ziemi i czasu.

Wiara jest siłą sprawcząWiara – Obserwacja:

Są dwa rodzaje wiary. Jedna z nich normalnie funkcjonuje w życiu każdej istoty ludzkiej. Jest to rodzaj wiary zrodzonej z doświadczenia. Daje nam pewność, że nadejdzie nowy dzień, że nadejdzie wiosna, że ​​nastąpi wzrost. Jest to rodzaj wiary, który z ufnością wiąże nas z tym, co ma się wydarzyć. Natomiast jest jeszcze inny rodzaj wiary. To ona sprawia, że ​​rzeczy się dzieją. Jest to rodzaj wiary, która jest godna, przygotowana i nieustępliwa, i wzywa do rzeczy, które inaczej by nie powstały. Ta wiara, porusza ludzi i rzeczy. Posiada ją niewielu. A gdy się pojawia następuje stopniowy jej wzrost. To cudowna, wręcz transcendentna moc, tak realna i niewidzialna jak elektryczność. Wyreżyserowana i ukierunkowana, ma wspaniały efekt.

Wiara – Rozważania:

W świecie pełnym sceptycyzmu i wątpliwości wyrażenie “zobaczyć znaczy uwierzyć” – promuje postawę “pokaż mi, a uwierzę”. Ponadto nauczono nas, że wiara to religia, co jest wierutną bzdurą. Z religią nie ma wiele wspólnego, bo religia to system, a nie siła sprawcza – “Przez wiarę wszystko się wypełnia”. Zadaniem religii jest odciągnąć wiarę od rzeczy realnych. Wiara przyczyna wszelkiego działania… u istot inteligentnych. Czy jest to możliwe, że to coś więcej niż silne przekonanie? Czy rzeczywiście jest czymś magicznym? Oczywiście, że tak. Ale wiara dotyczy całości świata, a nie tylko boskości. Jeśli wiara jest “inteligentną siłą”, “duchową energią”, “tak realną i tak niewidzialną jak elektryczność”, to definicje te przeczą poglądowi, że jest jedynie intensywnym przekonaniem. Najwyraźniej wiara to coś znacznie więcej niż “siła pozytywnego myślenia czy wielki wysiłek emocjonalny”. Jest pierwotnym źródłem mocy Boga/Uniwersum.

Uniwersum, czyli wszechrzecz, wszystkość, to w naszym rozumieniu zapis wszystkiego, wszechwiedza. A wiara zaś jest pomostem między nami a Uniwersum. Powstaliśmy jako ludzkość, cieleśnie, aby zapanować nad zwierzęcością i stać się prawdziwymi piewcami budowniczych naszej części gwiazdozbiory. Ale aby tego dokonywać, każdy z nas musi odkryć siebie jako Uniwersum, swoje talenty, możliwości i predyspozycje, a każdy je ma, aby zmieniać swój świat. Nie cały. Nawet nie narodowy. Ale swój własny perymetr. Aby był taki jak chcemy.

Wiara – Podsumowanie:

Wiadomym jest, że rzecz zamierzona, wyobrażona, zwizualizowana już zaczęła istnieć. Podobnie jest z wiarą, która buduje coś nierealnego, czasami niemożliwego, ale i boskiego. Jest nie tylko zasadą działania, ale także mocą wszystkich inteligentnych istot. To zasada mocy. Dotyczy także wszystkich sfer. Wszystkie inteligentne istoty/ ludzie, duchy, aniołowie, bogowie/ działają dzięki jej mocy. Używam tutaj potocznych nazw dla zobrazowania. To zasada, według której działa świat. Wyobraźmy sobie świadomość jako elektryczność, a wiarę jako złącze /połączenie/ z tą mocą. To moc, by podjąć jakiekolwiek działanie, a nawet rozpocząć proces tworzenia. Oczywistym jest, że wiara jest niezbędna, aby połączyć się z inteligentną siłą wiary. Jeżeli możesz wierzyć, wszystko jest możliwe dla każdego, kto wierzy. Ta uniwersalna zasada dostępu do władzy jest dostępna dla każdego, kto chce uwierzyć i podłączyć się do wiary w siebie, w życie, w rozwój, w miłość, w dobro, w piękno, w pokój.

PS. I nie jest to zupełnie nie do zrozumienia, ba, otwiera nasze horyzonty.

Dodaj komentarz

Poprzednia historia

Rzecz o wolności

Następna historia

Jak tworzyć siebie?