3 min czytania

Jak tworzyć siebie?

Jak tworzyć siebie? Wydaje się nam, że wszystkiego musimy się nauczyć, ale prawda jest taka, że w większości siebie odkrywamy /przypominamy/, a po prawdzie na nowo tworzymy /odtwarzamy/. Czy zastanawiałeś się nad poważnymi zmianami w swoim życiu? Jesteś gotowy, aby podjąć kroki w kierunku wprowadzenia tych zmian? Czy próbujesz czegoś nowego /wyzwania/, ryzykując porażkę? A może jak zazwyczaj chcesz trzymać się tego, co już wiesz i kim jesteś, nawet jeśli życie nie zbyt dobrze się układa? Łatwo jest pozostać w strefie komfortu, ale jeśli tu pozostaniesz, nigdy nie odkryjesz, ani nie stworzysz nowej wersji siebie. Jak zatem tworzyć nową wersję siebie?

Jak tworzyć siebie?Tworzyć siebie – Obserwacja:

Aby zacząć tworzyć siebie, trzeba zacząć być wiernym sobie, a przede wszystkim dowiedzieć się, czego tak naprawdę się chce w życiu. Zrozumienie kim jesteś, a przede wszystkim kim chcesz być to pierwszy krok tworzenia siebie. To najważniejszy krok w tworzeniu nowej wersji siebie. Tej, która wreszcie pozwoli nam być sobą i w pełni kochając i rozumiejąc siebie. Okazuje się bowiem, że nasi rodzice, a w szczególności matki, nie dając nam odpowiedniej ilości miłości i opieki, nie nauczyły nas kochać siebie. Nie nauczyły nas siebie rozumieć, a tym samym odkrywać. Ten fakt pokutuje później przez całe nasze życie, chorobami, konfliktami wewnętrznymi, osłabieniem psychiki i cierpieniem.

Tworzyć siebie – Rozważania:

Aby stworzyć nową wersję siebie, każdy z nas musi być w stanie wyznaczyć sobie realistyczne cele. Poświęć czas i zastanowić się, czego tak naprawdę chcemy od swojego życia. Czego od związków? Czego od kariery? Następnym krokiem jest wyznaczenie celu lub celi. Zaczynamy zawsze od ustalenia małych celów, które są wystarczająco łatwe do osiągnięcia np. w danym dniu, tygodniu, miesiącu, czy roku. Cel nie powinien być tak duży, aby wydawał się niemożliwym do osiągnięcia. Wyznaczanie małych, osiągalnych celów pomoże nam poznać i wdrożyć nowe nawyki, zmotywować się i zwiększyć pewność siebie. Natomiast stałe rozpraszanie uwagi powstrzymuje nas przed osiągnięciem naszych celów i zaśmieca nasz umysł. Należy zaplanować i rozpocząć zmianę od sporządzenia listy rzeczy, które chcemy usunąć ze swojego życia. Obejmuje to zarówno ludzi, nawyki i rzeczy. Cel tworzy zamiar, zamiar działanie, a działanie zmianę.

Jednym z najlepszych sposobów na stworzenie nowej wersji siebie jest znalezienie kogoś, kto ucieleśnia wszystko, czym chcesz być. Wzór do naśladowania/mistrz/idol pokazuje nam drogę do osiągnięcia tego, czego pragniemy. Możemy naśladować ich działanie, inspirując się. Jeśli chcesz być bardziej pewny siebie, znajdź kogoś, kto jest pewny siebie i przestudiuj go. Jeśli chcesz być zdrowszy, znajdź kogoś, kto ćwiczy i studiuje swoją dietę. Nie zawsze jest to łatwe, ale warto. Należy także stworzyć system wsparcia. Ten system to osoby, które troszczą się o ciebie i chcą dla ciebie jak najlepiej. Koniecznym jest również, aby nie umożliwiały one twoich złych nawyków.

Tworzyć siebie – Podsumowanie:

Pierwszym krokiem do samorealizacji jest poziom świadomości. Musisz wiedzieć czego chcesz i co jesteś w stanie osiągnąć. Dla samorealizacji ważne jest, abyś określił, jakie są twoje dary i jak możesz je wykorzystać w swoim życiu. Chodzi także o zidentyfikowanie ograniczających przekonań, które powstrzymują cię od bycia tym, kim chcesz być, a następnie wykonanie pracy, aby uwolnić się od tych ograniczeń. Cierpliwość jest kluczowym punktem, który odróżnia sukcesy od porażek. Piękne rzeczy wymagają czasu i umiejętności. Nie powinieneś wywierać na sobie większej presji, ucząc się umiejętności cierpliwości, która jest bardzo ważna w twoim życiu. Dążenie do bycia lepszym ma swoje granice. Pamiętać trzeba, aby nie zamartwiać się zbytnio, gdy sprawy nie idą po naszej myśli. Gdy tworzysz nową wersję siebie, nie tylko poprawiasz swoje życie, ale także ulepszasz życie wokół siebie. Zmieniasz swój świat. A im szybciej zaczniesz nad tym pracować, tym większe prawdopodobieństwo, że szybko stanie się to rzeczywistością.

PS. To ty jesteś stwórcą. Stwórcą siebie.

Dodaj komentarz

Poprzednia historia

Wiara jest siłą sprawczą

Następna historia

Raport AI z 2022