4 min czytania

Odkryj swój potencjał

Odkryj swój potencjał już dzisiaj. Wszelkie religie mówią nam o zmartwychwstaniu. Wiele też mówią o reinkarnacji. W moim mniemaniu także jest stwierdzenie, że nie na jednym życiu się kończy. Jesteśmy ruchem, energią, w nieustannej karuzeli życia. Dlaczego tak się dzieje? Gdyż nasza świadomość, czyli uniwersum, chce doświadczać. A może tego dokonać w postaci istoty. Sama eteryczna, energetyczna postać nie daje takich możliwości, stąd przyjęcie jakiejś formy jest jedyną możliwością na doświadczenia. Nawet jeśli zostaniesz drzewem czy ptakiem, to zawsze to doświadczenia. Ale doświadczenie tym pełniejsze im pełniejsza jest istota. Jako ludzie możemy znacznie głębiej doświadczyć niż natura, rośliny i zwierzęta.

Odkryj swój potencjałOdkryj swój potencjał

Zatem istotą naszego jestestwa są doświadczenia, a istotą obfitych doświadczeń są pasje. Pasja jest siłą napędową życia ludzkiego, która popycha nas w kierunku naszego prawdziwego potencjału. Przynosi radość i szczęście, ale także spełnienie i poczucie celu w naszym życiu. Wielu obecnie stara się zidentyfikować i uwolnić swoją wewnętrzną pasję. Ale aby odkryć swoją pasję, musimy wyruszyć w podróż samopoznania i samorealizacji. Zastanówmy się poważnie nad swoimi zainteresowaniami, wartościami i mocnymi stronami, bo one są budulcem i wspomaganiem pasji. Zastanówmy się poważnie jakie czynności w naszym życiu sprawiają nam radość? Co rozpala naszą ciekawość i zainteresowanie? Zanurzmy się głęboko w swoim wewnętrznym świecie, aby odkryć elementy, które naprawdę rezonują z naszą duszą. Podążajmy za swoją ciekawością.

Ciekawość to potężny kompas, drogowskaz, który może poprowadzić nas w kierunku pasji. Pozwólmy sobie na odkrywanie różnych ścieżek życia i nie koniecznie się trzymajmy znanych. Aby pasje w nas rosły, musimy podążać za tym, co nas najbardziej interesuje, nawet jeśli wydaje się to niezwiązane z naszym obecnym życiem. Aby się rozwijać i zyskiwać coraz większą moc, trzeba zaangażować się w nowe doświadczenia, odkrywać nowe hobby i łączyć się z osobami, które nas inspirują. Nic nie dzieje się samo z siebie, zawsze jest akcja i reakcja. Zaś zaspokojenie naszej ciekawości otwiera drzwi do nieoczekiwanych pasji. Podejmujmy wyzwania i traktujmy je jako możliwości rozwoju. Pogoń za pasją nie jest pozbawiona przeszkód i bywa też trudną drogą, ale w końcu tym jest doświadczanie.

Odkryj swój potencjał – Rozważania:

Traktujmy wyzwania jako możliwości rozwoju i nauki oraz absolutnie od nich nie strońmy. Zawsze za zamkniętymi drzwiami naszego umysłu i strachem jest coś niesamowitego, nowego i rozwijającego nas. Zaś niepowodzenia i przeszkody są częścią tej podróży i dobrze jest je wykorzystać jako odskocznię do odkrycia swojej prawdziwej pasji. Każde pokonane wyzwanie przybliża nas do uwolnienia wewnętrznego potencjału. A bywa on zaskakujący. Poszukajmy inspiracji u innych, którzy ścieżką pasji i rozwoju kroczą. Niech leniwce, nieroby i pasożyty nie będą nam drogowskazem. Oni nie chcą ani nic osiągać, ani się rozwijać, ani w ogóle żyć. Cóż innego masz do roboty jak nie dokładne poznanie siebie? Otaczajmy się zatem inspiracją. Uczmy się od ludzi, którzy odkrywali i odkrywają i rozwijają swoje pasje. Pomocnym jest czytanie mądrych książek, oglądanie ciekawych filmów dokumentalnych, branie udziału w seminariach i współpraca z mentorami, którzy mogą udzielić nam ważnych wskazówek i spostrzeżeń.

Ich doświadczenia mogą napędzać naszą własną podróż do samopoznania. Podejmijmy zatem działanie i oddajmy się naszym pasjom. A pasja wymaga działania. Po zidentyfikowaniu swojej potencjalnej pasji podejmijmy zdecydowane kroki, aby ją realizować. Zaczynajmy od małych rzeczy i stopniowo zanurzajmy się w działania związane z pasją. Wyznaczmy sobie cele, twórzmy plany i zobowiązujmy się do podejmowania konsekwentnych działań. Każdy nasz krok przybliża do pełnego wykorzystania naszego potencjału. A w końcu po to żyjemy, aby poznać i zrozumieć siebie. Zadbaj o rozwój i zdolność adaptacji: Pasja nie jest celem; to ewoluująca podróż. Wykorzystaj możliwości rozwoju i adaptacji, odkrywając i pielęgnując swoją pasję. Bądź otwarty na nowe doświadczenia, ucz się na porażkach i dostosuj swój kurs i kierunek w życiu do własnych potrzeb. Pozwól naszym pasjom rosnąć i przekształcać się w moc, w  miarę rozwoju osobistego i zawodowego.

Odkryj swój potencjał – Podsumowanie:

Odkrywanie swojej pasji to transformujący proces, który odblokowuje nasz wewnętrzny potencjał i prowadzi do życia pełnego celu i spełnienia. A przede wszystkim pełnego miłości. Bo pasje łagodzą obyczaje, a wiedza je wzmacnia. Zdążajmy do samopoznania, podążajmy z ciekawością, podejmujmy wyzwania, szukajmy inspiracji, podejmujmy działania i pozostańmy otwarci na rozwój i zdolności adaptacji. To pasje czynią nas wyjątkowymi, a uwalniając je, możemy stworzyć życie zgodne z naszymi prawdziwymi celami. Bycie spełnionym i szczęśliwym to nie w kij dmuchał. Pozwala to na prawdziwą miłość i wdzięczność, a co za tym idzie zmienia świat na taki jaki jest naszym celem.

PS. Kochaj to co robisz i rób to co kochasz. – August Witti

 

Poprzednia historia

Kobiety potrzebują samoopieki

Następna historia

Satanizm a katolicyzm