Kobiety potrzebują samoopieki
2 min czytania

Kobiety potrzebują samoopieki

Kobiety potrzebują samoopieki. Kobietom wmawia się, że mogą mieć wszystko – rodzicielstwo, rodzinę, karierę, związki i zaangażowanie społeczne. Wmawia się im, że mogą żonglować tym wszystkim, ale absolutnie nie mówi się, że takie działanie doprowadzi je do poczucia wypalenia. Kobiety są zajęte opieką nad dziećmi, partnerami, rodzicami, teściami, pracą i zarządzaniem, codziennym utrzymaniem domu /gotowanie, sprzątanie, zakupy/, ale odkładają podstawowe potrzeby /lekarz, fryzjer, kosmetyczka, kawa z przyjaciółką lub odpoczynek/. To prowadzi wprost do niezadowolenia, samotności, niedocenienia, nędzy, zepsucia, ogólnie braku dbałości, które pociąga za sobą poczucie nieatrakcyjności i braku poczucia własnej wartości.

Kobiety potrzebują samoopiekiKobiety potrzebują samoopieki

To wszystko powoduje wypalenie i zaniedbanie. Współczesne kobiety są nieszczęśliwe, gdyż brak im “czasu dla siebie”. Nieustannie biorą wszelkie brzemię na barki, nie dostając nic w zamian. To zaś prowadzi do lęków, depresji, bólów, problemów trawiennych, przyrostu masy ciała, problemów z pamięcią i bywa, że chorób autoimmunologicznych. Natomiast dbanie o siebie jest antidotum na wszystkie ich dolegliwości. Wiele kobiet sądzi, że ich obowiązkiem jest zmniejszanie swoich potrzeb w zamian za opiekę nad innymi. A każda kobieta wymaga dbania o siebie, aby osiągnąć wysoką wydajność i wysoką samoocenę. Brak poświęconego czasu, aby zatroszczyć się i kochać siebie, nie sprawia, że czują się dobrze psychicznie i fizycznie, gdyż nagminnie obniżają swoją samoocenę. A to oznacza, że przestają kochać siebie.

Ale logicznym i oczywistym jest, że gdy kobieta o siebie dba, jest lepiej przygotowana do komunikowania swoich potrzeb, wsparcia dla swojego partnera, dzieci, rodziny i znajomych. Postawienie siebie na pierwszym miejscu sprawia, że kobieta jest silniejsza i zdrowsza. Zaspokajanie swoich potrzeb i nauka stawiania siebie na pierwszym miejscu podnosi poziom zadowolenia i szczęścia. Ale istotne jest tutaj wyznaczanie granic. Kobieta zadbana i doceniona potrafi być wdzięczna za wszystko w swoim życiu. Wzrasta jej cierpliwość i uważność. Ważnym jest aby reszta również zrozumiała, że stawianie swoich potrzeb na pierwszym miejscu jest rozwojem i uczłowieczeniem. Samoopieka dla każdego jest niezbędna i nie podlega negocjacjom. Od wystarczającej ilości snu, dbania o podstawowe potrzeby, ustalania osobistych granic i szczerości wobec partnerów, zależy ​​zdrowie i dobre samopoczucie i to jest priorytetowe.

Kobiety potrzebują samoopieki – Podsumowanie:

Dbanie o siebie oznacza poświęcanie czasu na stałe nawyki, ruch, odżywianie, wypoczynek, relaks i piękny wygląd. Kobieta, aby ogarnąć te wszystkie obowiązki, musi czuć swoją wartość, musi czuć się zadbana i zaopiekowana, bo to na jej głowie spoczywa reszta jej świata.

 1. Jeśli jesteś zmęczona, postaraj się położyć wcześnie spać.
 2. Spędzaj czas na łonie natury /pielęgnując ogród lub spacerując boso po trawie lub piasku, co jest praktyką uziemienia/.
 3. Poświęć kilka chwil na jogę lub ćwiczenia rozciągające.
 4. Zastosuj kąpiele solne.
 5. Medytuj.
 6. Afirmuj.
 7. Poczytaj dobrą książkę.
 8. Napij się herbaty ziołowej.
 9. Ugotuj lub upiecz coś pysznego.
 10. Zrób przerwę w mediach społecznościowych.
 11. Wybierz się na spacer po okolicy i chłoń zieleń przyrody.
 12. Zrób coś kreatywnego.
 13. Zrelaksuj się przy muzyce lub dźwiękach natury.
 14. Prowadź dziennik wdzięczności.
 15. Zdrzemnij się, jeśli jest potrzeba.
 16. Zrób sobie masaż twarzy.
 17. Wypróbuj zmiany wyglądu poprzez zmianę makijażu.
 18. Odpocznij.

PS. Współcześni mężczyźni wreszcie powinni zrozumieć, że zadbana kobieta to zadbany dom i rodzina, a to leży w ich interesie.

Poprzednia historia

Myśli stają się rzeczami

Następna historia

Odkryj swój potencjał