Milky Chance
%s min

Milky Chance

Milky Chance to niemiecki zespół rockowy wywodzący się z Kassel. W jego skład wchodzą wokalista i gitarzysta Clemens Rehbein, basista i perkusista Philipp Dausch oraz członkowie ich zespołu, Antonio Greger i Sebastian Schmidt. Ich pierwszy singiel “Stolen Dance” ukazał się w 2013 roku, zdobywając szczyty list przebojów w kilku krajach. Debiutancki album Sadnecessary ukazał się w 2013 roku i zawierał singiel “Down by the River”. W 2014 r. zespół zdobył nagrodę European Border Breakers Award. Trasę koncertową rozpoczęli w 2014 roku po Ameryce Północnej.

Milky ChanceMilky Chance

Clemens Rehbein i Philipp Dausch ukończyli szkołę średnią w Jacob-Grimm-Schule w Kassel w Niemczech w 2012 roku. Obaj byli w kwintecie jazzowym znanym jako Flown Tones, gdzie Rehbein grał na gitarze basowej, a Dausch był gitarzystą. Grupa rozpadła się po odejściu perkusisty, chociaż Dausch i Rehbein kontynuowali współpracę, czując, że mają dobry kontakt. Połączyli produkcję elektroniczną z gitarą akustyczną oraz własnym wokalem i tekstami. Rehbein napisał większość piosenek w domu, a następnie umieścił je na YouTube, gdzie stopniowo zyskały zwolenników.

Zadziwiającym jest, ze zespół dopiero teraz odnosi spore sukcesy komercyjne. Wokalista i gitarzysta Rehbein dosyć często aby uzyskać odpowiedni tembr i chropowatość głosu stosuje przeziębienie. Słychać to wyraźnie w jego kaszlach i chrząknięciach. Jednakże zabieg ten powoduje także specyficzny nosowy dźwięk jego głosu i bardzo oryginalny sam głos. Jak przystało na niemieckie zespoły mocno współpracują z innymi niemieckimi zespołami. Sporo też sukcesów, chociażby cover utworu Roxanne gdzie wykonują go wraz z zespołem AnnenMayKantereit.

Mocno polecam ten zespół ze względu na specyfikę utworów i jej rodzaj. Ponadto zespół coraz bardziej zyskuje splendor na polskim rynku muzycznym.

Dodaj komentarz

Poprzednia historia

AnnenMayKantereit

Następna historia

The Big Push