AnnenMayKantereit
%s min

AnnenMayKantereit

AnnenMayKantereit to Christopher Annen, Henninga May oraz Severin Kantereit. Nazwa zespołu jest połączeniem ich nazwisk.

AnnenMayKantereit – na zespół ten zwróciłem uwagę już jakiś czas temu, głównie ze względu na przepiękny męski głos i rodzaj wykonywanej muzyki. Zespół został założony w 2011 przez grupę przyjaciół uczęszczających razem do szkoły średniej – Christophera Annen, Henninga May oraz Severin Kantereit. Nazwa zespołu jest połączeniem ich nazwisk. Na początku zespół grał na ulicach Kolonii. Uliczne występy zostały nagrane i umieszczone na kanale Youtube. Pierwszy oficjalny album studyjny (Alles nix Konkretes) zespół wydał dopiero w 2016 roku. W pierwszym tygodniu po wydaniu był on najlepiej sprzedającym się albumem w Niemczech i w Austrii. Zawierał m.in. utwory Barfuß am Klavier i Pocahontas, które trafiły na niemieckie i austriackie listy przebojów.

AnnenMayKantereitAnnenMayKantereit

W 2018 roku zespół wydał swój drugi album Schlagschatten, nagrany w małym miasteczku w Hiszpanii, zaś w listopadzie 2020 zespół wydał swój trzeci album “12” bez wcześniejszych zapowiedzi. Wiodącym wokalistą zespołu jest Henning May, który gra również na fortepianie, ukulele i melodjce. Christopher Annen gra na gitarze, rzadziej na harmonijce, w niektórych utworach wspiera wokalnie Henninga. Severin Kantereit gra na perkusji, czasami na cajón. Utwory AnnenMayKantereit są zróżnicowane pod względem muzycznym oraz tematycznym. Wiele z nich opowiada o zakończonych już związkach członków zespołów, np. Pocahontas, Barfuß am Klavier. Utwór Oft gefragt napisany przez May’a jest podziękowaniem dla jego ojca.

AnnenMayKantereit – Podsumowanie:

Oprócz autorskich utworów nagrywanych w języku niemieckim, zespół AnnenMayKantereit jest znany również z angielskojęzycznych coverów popowych przebojów, często nagrywanych w duecie z innymi wykonawcami, m.in. – cover utworu Can’t Get You Out of My Head Kylie Minogue nagrany wspólnie z zespołem Parcels. Nagrany w 2019 roku wspólnie z zespołem Giant Rooks cover piosenki Tom’s Diner Suzanne Vegi zdobył wiralową popularność. Dyskografia zespołu to albumy studyjne: AnnenMayKantereit /2013/, Alles Nix Konkretes /2016/, Schlagschatten /2018/, 12 /2020/. Minialbum Wird schon irgendwie gehen /2015/. Album koncertowy to AnnenMayKantereit & Freunde – Live In Berlin /2016/. Single: Oft Gefragt /2015/, Pocahontas /2016/, Barfuß am Klavier /2016/, Marie /2018/, Schon krass /2018/, Ozean /2019/, Ausgehen /2020/.

Polecam z całą odpowiedzialnością i zachęcam do śledzenia.

Dodaj komentarz

Poprzednia historia

Polyphia

Następna historia

Milky Chance