Jesteś tylko ty
2 min czytania

Jesteś tylko ty

Jesteś tylko ty, tu i teraz. To znane przez coraz liczniejszych powiedzenie Eckhart’a Tolle’go niesie pewne przesłanie o dosyć dużej i ważnej mocy. A mianowicie, gdy sobie w końcu uświadomimy to co już jest oczywistą prawdą, że “To my sami projektujemy własne życie”. I jak zaczniesz zapisywać swoje codzienne obserwacje, to dostrzeżesz powiązania i co ważniejsze, mowę twojego ciała, która dokładnie ci wskazuje co będzie jak stanie się to, a co będzie, gdy tamto. Tym oczywiście zajmują się Medycyna Chińska, Totalna biologia, w końcu nasze słowiańskie przekazy, czy to w powiedzeniach, wierszykach, czy wręcz ku przestrodze.

Jesteś tylko tyJesteś tylko ty

Zatem tworzymy swój świat świadomie lub nie i żyjemy świadomie lub nie. Jeśli toczymy życie jako nieświadomi, żądzą nami instytucje, biurokracja, systemy, czyli żyjemy “normalnie”, czyli nudnie i bezwartościowo. Ale jeśli poszerzymy swoją świadomość, zajmiemy się naszym życiem duchowym i wewnętrznym, staniemy się ludźmi i istotami, wówczas wiele spraw będzie dla nas jasnych i zrozumiałych.

Na tyle jasnych, że gdy np. posługujesz się prawdą, to o dziwo zadajesz innym ból, niszcząc ich wizję zdarzeń i odpowiedzialności. Ale gdy nie życzysz sobie takich ludzi, usuwasz ich ze znajomych, spotykasz się z niezrozumieniem. Ale przecież “wszystko się kiedyś kończy i zaczyna” i to dokładnie w tej kolejności, bo gdyby się nie kończyło, to nie zauważylibyśmy, że się zaczęło. Sarkazm jest super, ale tu chodzi o zrozumienie.

Jesteś tylko ty – Obserwacja:

Zatem jesteśmy/jestem tylko ja – tu i teraz? No tak, wspomnij jakieś wydarzenie, spróbuj je zobaczyć, jakbyś tam był. Kiedy to się wydarzyło? No teraz. Dlaczego nie możemy zachować chronologii. Bo jej jeszcze nie było. Zatem istnieje tylko teraz. Na ten temat mocno wypowiada się mechanika kwantowa, zatem jak kto ciekaw, to polecam. Mistyka zaś mówi, że to my jesteśmy pierwiastkiem bożym. Ale jak się ma “pierwiastek” /czyli coś maleńkiego/, do całości niepodzielnego, wszechmogącego Boga? Konkluzją jest oczywiście to, że my dla siebie jesteśmy swoimi bogami.

Jesteś tylko ty – Rozważania:

A dlaczego tu i teraz? No bo wszędzie jest tu, nieświadomi twierdzą tylko, że jest inaczej. Teraz już rozważaliśmy powyżej, zatem możemy stwierdzić, że hasło, powiedzenie, cytat “Jesteś tylko ty, tu i teraz”, a w zasadzie “Jestem tylko ja, tu i teraz” jest prawdziwy. Teraz gdy otworzyły się nam oczy, albo uchyliły, że tak jest, temat należy drążyć. Czyli pochylić się nad nim, poszukać i dowiedzieć się. Po co? By wiedzieć. A po co? By nie popełniać błędów! Stać się tym kim się chce! By zrozumieć i pokochać siebie! By w końcu być szczęśliwym, spełnionym i żyć w dostatku! Bo można!

Jesteś tylko ty – Podsumowanie:

Żyjąc w ten właśnie sposób, nigdy nie docenisz punktu mocy, jedynej chwili, która się liczy — chwili obecnej. Eckart Tolle napisał całą książkę o potędze chwili. “Potęga teraźniejszości” to jedna z najlepszych książek, z każdego zdania emanuje prawda i duchowa siła. – Cytaty

PS. Bóg jest, a mimo to ludzie sądzą, że trzeba go nadal szukać. Trudno im się pogodzić z tym, że życie jest aktem wiary. – Paulo Coelho

Poprzednia historia

Twórz własną rzeczywistość

Następna historia

Czym jest wizualizacja, rozważanie i planowanie