4 min czytania

Twórz własną rzeczywistość

Twórz własną rzeczywistość świadomie oznacza sposoby, dzięki którym możemy tworzyć swoje życie energią swoich myśli, przekonań, perspektyw i działań. Ta teoria opiera się na fakcie, że kiedy zmieniasz sposób, w jaki postrzegasz rzeczy w sobie i wokół siebie, zmienia to twoje życie. Każda sytuacja życiowa jest doświadczeniem samym w sobie. Ale tylko od ciebie zależy, jak postrzegasz sytuację i jak na nią reagujesz. Sposób, w jaki doświadczamy, zależny jest od twoich przekonań i percepcji. Tworzenie własnej rzeczywistości pomaga uzyskać dostęp do większej części siebie z pozytywną energią. Nasze życie tworzy naszą rzeczywistość. To tworzenie rzeczywistości opiera się na zrozumieniu i interpretacji rzeczy, których pragniesz. Myśli i uczucia mają moc wibracji. Ta energia odbija się echem we wszechświecie i tworzy dla nas nasz prawdziwy świat.

Twórz własną rzeczywistośćTwórz własną rzeczywistość

Zbyt często głównie przez ego chodzimy wściekli, niezadowoleni i mściwi. Ta agresja podąża za nami i przekłada się na różne życiowe sytuacje. Zaś człowiek hojny i życzliwy może pozytywnie postrzegać otaczający go świat, gdyż emanuje pozytywnymi myślami i wysyła pozytywne sygnały do ​​swojego najbliższego otoczenia. Rzeczywistość staje się wówczas odzwierciedleniem naszego wewnętrznego stanu umysłu. Skąd to wiem. Gdyż tego doświadczam. Moje życie tak jak i wielu nie było usłane różami. Zmiana nastąpiła w dojrzałym wieku i tchnęła magią. To tworzenie rzeczywistości polega na wewnętrznej mocy formułowania nowych pomysłów, nowych myśli, posiadania dobrych i złych uczuć oraz kierowania działania w pożądanym kierunku, aby osiągnąć cele. Ale wymaga siły woli, myśli i skupienia, uporządkowanych emocji i wierzeń, dobrych wyborów i mocy słów.

Twórz własną rzeczywistość – Rozważania:

Pierwsza iskra procesu tworzenia pochodzi z siły woli. To nasza determinacja, by zmieniać świat w sobie i wokół siebie. Mając silną wolę, możemy tworzyć prawdziwy świat, który jest oparty na naszych upodobaniach, pragnieniach i życzeniach, które sobie wyobraziłeś. Podstawą tegoż wszystkiego jest nasza wyobraźnia i przekonanie, że wszystko jesteśmy w stanie osiągnąć. Każdorazowo, gdy coś wymyka nam się spod kontroli, musimy uświadomić sobie swoją wewnętrzną moc, by przejąć kontrolę nad tym, co tracimy. Do tego potrzebna jest nam zdecydowana intencja. Wówczas to możemy zmienić swoje myśli, przekonania i postrzeganie. Tworzymy swoją rzeczywistość mocą swoich myśli. Nasze myśli kierują naszymi emocjami i działaniami. Ale musimy je ukształtować. Każda myśl jest potężna, by tworzyć nasz rzeczywisty świat, bowiem postrzeganie rzeczywistości fizycznej zależy od wewnętrznego świata myśli i przekonań.

Gdy w końcu zdajemy sobie sprawę, że to nasze myśli tworzą rzeczywistość, możemy dokonać pożądanych zmian, które chcemy zobaczyć w swoim życiu. Myśli są żywe i posiadają nieograniczoną energię. Jeśli masz pozytywne myśli, generuje to pozytywne wibracje. Podobnie, jeśli masz negatywne myśli, generuje to negatywne wibracje. Te wibracje są rzutowane są na świat zewnętrzny i na ogół przez nie zaczynasz postrzegać rzeczy negatywnie. Twoje życie jest lustrem twoich procesów myślowych. To mentalne nastawienie tworzy rzeczywistość. Kontrola nawykowych myśli, może stworzyć nową sferę pozytywności i szczęścia. Nie zobaczysz rezultatu nigdy, dopóki nie zmienisz tych negatywnych myśli. Te pozytywne myśli, takie jak wdzięczność, szacunek, tworzą szczęście, radość i miłość. To zaś emanuje pozytywnymi wibracjami, które wzmacniają twoje ego. Ponieważ nasze myśli bezpośrednio wpływają na to, jak się czujemy i zachowujemy, ważne jest, aby myśleć pozytywnie, nie tylko o świecie, ale i o sobie.

Twórz własną rzeczywistość – Wnioski:

Każda myśl niesie ze sobą emocje. Może to być szczęście i radość, ale może też być strach, złość i zazdrość. Jeśli koncentrujemy się na bólu i cierpieniu, wprowadzamy je do swojego życia. Skupienie się na strachu oznacza, że ​​zaczyna on dyktować twoje uczucia, a tym samym twoje działania, zabija twoją pewność siebie i nie możemy osiągnąć sukcesu. Strach oddziela nas od wyzwań, a tym samym możliwości. To nasze postrzeganie i emocje utrudniają nam życie. Przekonania są źródłem myśli. Jeśli wierzysz, że życie jest trudne, to takie ono się staje. Jeśli zaś wierzysz, że żyjesz w miłym i hojnym świecie, to też tak jest. Zatem twoje życie jest odbiciem twojego subiektywnego systemu przekonań. Przekonania to obrazy lub idee, które wyzwalają różne myśli w twojej podświadomości. Nie widzisz rzeczy takimi, jakie są. Widzisz rzeczy takimi, jakimi sam jesteś. Ponadto słowa mogą inspirować, ale i mogą niszczyć. Dobre słowa prowadzą poprzez współczucie w kierunku miłości, podczas gdy ostre słowa prowadzą do agonii, nieszczęścia i smutku.

Twórz własną rzeczywistość – Podsumowanie:

Istnieje ścisły związek między przyciąganiem a tworzeniem. Prawo przyciągania pomaga zrealizować potencjał i wyrzeźbić rzeczywisty świat naszych marzeń. Mówi ono, że przyciągasz do swojego życia rzeczy, na których skupiasz swoją uwagę. Logicznym zatem się staje, że gdy zajmiemy się swoimi pozytywnymi myślami, przekonaniami i uczuciami, możemy przyciągnąć pozytywne wibracje do swojego życia i stworzyć dla siebie wspaniały świat. Ludzki umysł przyciąga i tworzy rzeczy, które są formułowane przez myśli, uczucia i działania, a jedyne, co pozostaje, to nasz stosunek do życia i sposób, w jaki doświadczamy, myślimy i czujemy w nas i wokół nas. Nie zapominaj też, że miłością trzeba się napełniać, aby trwała w nas nieustannie.

Poprzednia historia

Miłość własna

Następna historia

Jesteś tylko ty