Skupienie się na sobie jest momentem, kiedy zaczynamy zastanawiać się nad sobą. Może to być szczególnie trudne, jeśli jesteś nastawiony na zaspokajanie potrzeb innych ludzi. A co tak naprawdę oznacza skupianie się na sobie? Koncentrowanie się na sobie oznacza stawianie własnych potrzeb na pierwszym miejscu. Nawet jeśli możesz być przyzwyczajony do ludzi typu zadowalaj się lub porzuć siebie na rzecz innych. Skoncentrowanie się na sobie zamiast na innych oznacza robienie tego, co nazywam, wybieraniem siebie. Oznacza to podarowanie sobie czasu, wytyczenie wyraźnych granic wokół czasu spędzanego dla siebie i ze sobą. Docelowo człowiek kwitnie w samotności, a partnerstwo może spełnić wszystkie oczekiwania.
Skupienie się na sobie
Ten czas należy postrzegać jako inwestycję we własny dobrostan psychiczny, emocjonalny, fizyczny i duchowy. Część problemu kulturowego polega na tym, że większość ludzi, być może nieświadomie, kojarzy ideę kochania innych z zapominaniem o sobie. Z powodu tej dynamiki często budujemy w sobie urazy i frustracje, które pozostają bez dyskusji. Tak naprawdę, aby naprawdę pokazać się z jak najlepszej strony – dla siebie i wszystkich w swoim życiu – musisz dać sobie całą swoją miłość. Także wsparcie i energię, którą możesz wlewać w innych ludzi. Nie ma nic złego w chęci pozytywnego wpływu na ludzi wokół ciebie, ale nie kosztem własnego spokoju. Zachowania przyjemne dla ludzi przybierają postać zaniedbania siebie i lekceważenia siebie, aby zadowolić, zaspokoić i zadowolić innych. Z kolei odczuwamy poczucie akceptację i uspokaja ich pozytywna uwaga, jaką otrzymujemy. Niestety często dzieje się to kosztem naszych własnych preferencji, pragnień, potrzeb i ogólnego samopoczucia.
Skupienie się na sobie – Obserwacja:
Koncentrowanie się na sobie w związkach może wydawać się sprzeczne. W rzeczywistości jest niezbędne, aby zdrowy związek mógł się rozwijać i prosperować. Pozwolenie na przestrzeń osobistą daje ci przestrzeń do osobistego rozwoju. Może to być szansa na przypomnienie sobie, kim jesteś jako jednostka. Ludzie którzy poświęcają czas sobie, są zazwyczaj szczęśliwsi i bardziej ugruntowani w tym, kim są, a co za tym idzie, są lepszymi i bardziej uważnymi partnerami. Łatwo jest zacząć inwestować całą swoją energię w relacje, jeśli bardziej koncentrujesz się na innych i ich postrzeganiu Ciebie, a co więcej, znacznie łatwiej jest zaniedbać własne potrzeby w nadziei na znalezienie partnera. Koncentrując się na sobie, nie tylko przyciągniesz partnera , który naprawdę jest zgodny z prawdą o tym, kim jesteś, ale także będziesz mieć znacznie lepsze wyczucie tego, czego szukasz (a czego nie szukasz).
Skupienie się na sobie – Refleksja:
Poświęcenie czasu i skupienie się na sobie oznacza czas na refleksję. Ci, którzy poświęcają czas na skupienie się na sobie, zwykle zdrowieją ogólnie – psychicznie, emocjonalnie, fizycznie i duchowo. Od tego momentu wszystkie nasze relacje znacznie się poprawiają, ponieważ po prostu masz więcej do zaoferowania. Ponieważ poświęciłeś czas na napełnienie siebie, masz teraz mnóstwo energii, którą możesz podzielić się z innymi. Stres to nasz wewnętrzny system alarmowy, który informuje nas, że zbliżamy się do niespokojnego terenu. Gdy wyruszasz w podróż do samopoznania i skupienia się na sobie, znajdź odrobinę samotności każdego dnia. Prawdziwe skupienie się na sobie może oznaczać rezygnację z aplikacji i wszystkiego, co mogłoby odwrócić twoją uwagę od ciebie.
Koncentrowanie się na sobie pozwoli ci rozwinąć prawdziwy szacunek do tego, kim jesteś. Kiedy zaczniesz skupiać się na sobie i lepiej siebie poznawać, dowiesz się wiele o sobie, ale też oduczysz się. Jeśli przez jakiś czas sprawiałeś przyjemność ludziom, możesz dojść do trudnych wniosków na temat tego, jak okłamywałeś siebie lub porzucałeś swoją prawdę.
Skupienie się na sobie – Podsumowanie:
Jedną z najlepszych części skupienia się na sobie jest powrót do kontaktu z rzeczami, które Cię ekscytują, inspirują i dają coś osobistego. Jeśli naprawdę chcesz skupić się na sobie, istotne będzie posiadanie solidnych granic. Prawda jest taka, że nie wszyscy rozumieją czym jest poczucie niezależności. Jeśli przez jakiś czas nie skupiałeś się na sobie, istnieje ryzyko, że straciłeś kontakt ze swoimi pasjami. Dobra wiadomość jest taka, że można je ponownie rozpalić, a nawet odkryć na nowo jak po raz pierwszy. Pasja to poczucie swojego człowieczeństwa. Gdzie czujesz to, co się liczy.
PS. Nie namawiam, nie zachęcam, bądź jak byłeś dotąd – bęcwał. – August Witti