5 min czytania

Pokonywanie wyzwań

Pokonywanie wyzwań. Nasze życie jest pełne wzlotów i upadków. Każdy ma swoje preferencje dotyczące tego, jak stawić czoła wyzwaniom w życiu. Istnieje jednak kilka dobrych wskazówek, których należy przestrzegać, gdy sytuacja staje się naprawdę trudna. Takim doskonaleniem zachowań i wzorców jest rozwój świadomości. Nie dotyczy on nikogo innego poza tobą. To ty w tej strefie stajesz się postacią bohatera. Ty grasz w tą grę, ty tworzysz ten spektakl jednego aktora. Ty wytyczasz własne cele i je realizujesz. Z każdym kto ma ochotę na ten temat rozmawiać, mówię co istotnego jest w jego życiu i na czym się ma skupić. Te nowo wypracowywane nawyki muszą wejść w krew. Muszą się utrwalić.

Pokonywanie wyzwańPokonywanie wyzwań

1. Zrób plan

Chociaż nie wiesz, co wydarzy się w przyszłości, zawsze możesz planować z wyprzedzeniem. Przyjrzyj się wzorcom swojego życia i zobacz, z jakimi wyzwaniami się zmagałeś. Oceń optymalne wyniki i sporządź plan, w jaki sposób możesz je osiągnąć. Na ogół potrafisz przewidzieć rodzaje wyzwań, jakie możesz napotkać i możesz planować z wyprzedzeniem.

2. Nie jesteś sam

Każda osoba na tym świecie ma swoje słabe strony. Niektórzy radzą sobie z tym lepiej niż inni. Ale prawda jest taka, przez cokolwiek przechodzisz, są też inni, którzy przez to przeszli. Nie jesteś sam. Spróbuj dotrzeć do swojej społeczności i sieci. Wyrażaj swoje uczucia i obawy we wszystkich sytuacjach swojego życia.

3. Poproś o pomoc

Nie jesteś sam, więc możesz znaleźć pomoc. Nie musisz się wstydzić, że prosisz o pomoc. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się polegać na ukochanej osobie, nieznajomym, mentorze czy przyjacielu, są ludzie, którzy chcą pomóc Ci odnieść sukces.

4. Poczuj swoje uczucia

Maskując swoje uczucia powodujesz, że one wcale nie znikną. Przeciwnie, uczucia stają się uwięzioną energią i mogą nawet mieć negatywne konsekwencje zdrowotne, jeśli zostaną zignorowane. Poświęć trochę czasu, aby poczuć to, co czujesz. Może to nastąpić w formie medytacji. Lub, jeśli wolisz zapisać, co czujesz, pisanie może być doświadczeniem terapeutycznym i oczyszczającym. Kiedy poczujesz i podzielisz się swoimi uczuciami, być może będziesz w stanie zobaczyć swoją sytuację w nowym świetle. To pomóc Ci znaleźć nowatorskie rozwiązania i pokonać wszelkie stojące przed tobą wyzwania.

5. Zaakceptuj wsparcie

Proszenie o pomoc to tylko jedna strona medalu. Z drugiej strony musisz być otwarty i gotowy przyjąć wsparcie. Ludzie, którzy przychodzą Ci z pomocą, naprawdę się o Ciebie troszczą. Bądź otwarty na otrzymanie pomocy, gdy jej potrzebujesz.

6. Pomagaj innym

Co dajesz, to dostajesz. Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji lub masz radę dla znanej Ci osoby, która przeżywa trudny okres, pamiętaj, aby pomóc. Pomaganie innym nie tylko przynosi im korzyści, ale może także pomóc ci poczuć się szczęśliwszym.

7. Myśl odważnie

Łatwo jest pozwolić sobie na myślenie na małą skalę ze strachu przed porażką, a nawet ze strachu przed podjęciem decyzji. Aby jednak osiągnąć w życiu wielkie rzeczy, musisz być otwarty na podejmowanie ryzyka. Niezależnie od wyzwań, jakie mogą się pojawić, zawsze myśl i marz odważnie. W ten sposób osiągniesz więcej, niż kiedykolwiek mógłbyś sobie wyobrazić. Staraj się nie pozwolić, aby Twoje myśli wkroczyły na Twoją własną drogę.

8. Pamiętaj o pozytywnym nastawieniu

To co myślisz staje się Twoją rzeczywistością. Trenuj swój umysł, aby myśleć pozytywnie. Będzie to wymagało zarówno czasu, jak i praktyki. Zaczyna się od świadomości mentalnej. Możesz ćwiczyć świadomość poprzez techniki uważności i medytację. Kiedy staniesz się dobry w uznawaniu swoich myśli i pozwalaniu im odejść, możesz zatrzymać negatywne myśli.

9. Nie poddawaj się

Kiedy pojawia się wyzwanie, nie poddawaj się! Wytrwałość jest ogromnym kluczem do pokonywania wyzwań. Poddanie się oznacza, że ​​nie pokonasz wyzwania ani nie wyciągniesz z niego wniosków. Pokonuj wyzwania, prosząc o wsparcie, odczuwając swoje uczucia i przygotowując plan, jak sobie z nimi poradzić.

10. Pracuj mądrze, a nie ciężko

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje więcej niż jeden sposób, aby coś zrobić. Jednak zawsze istnieje tylko jeden optymalny sposób lub najlepszy sposób, aby to zrobić. Aby pracować mądrzej, a nie ciężej, zacznij od pracy wstecz. Zarysuj i zdefiniuj swój cel. Następnie zaplanuj proces dotarcia do celu. Zobacz, jak zrobili to inni, którzy przyszli to przed tobą. Weź pod uwagę własne umiejętności i pomysły, w jaki sposób możesz zrobić to lepiej. Zatem trzymaj się swojej ścieżki i do dzieła!

11. Poznaj cel i znaczenie swojego celu

To jest punkt wyjścia, który poprowadzi Cię przez trudne chwile. Poznaj swoje “dlaczego”, dzieląc się swoją pasją. Werbalizacja celów ma złą prasę, ale odkryliśmy, że jest to dobry punkt wyjścia, gdy inni mają podobne cele, ponieważ pobudza to więź i poczucie przynależności.

12. Opracuj i daj się ponieść szczegółom

Kiedy już określisz swój cel i odkryjesz swoje “dlaczego”, następnym krokiem będzie ćwiczenie obrazowania. Opracowanie wielozmysłowe jest czynnikiem X umożliwiającym osiągnięcie celów. Poświęć trochę czasu każdego dnia na opracowanie długoterminowego celu i odegranie sceny z wielozmysłowymi szczegółami. Jeśli na horyzoncie pojawiają się wyzwania, skup się na nich i staraj się osiągnąć pomyślny wynik. Jeśli pojawi się negatywność, nie ma problemu: rozegraj to, a następnie przewiń do tyłu i skieruj uwagę z powrotem na pozytywny wynik. Opanowanie obrazów wymaga czasu, więc bądź cierpliwy.

13. Zrób z tego nawyk

Połącz swoją praktykę obrazowania ze wskazówką. Następnie w ciągu następnych kilku tygodni przeanalizuj swoje wyzwania wstecz. A zatem dzisiaj, jakie wyzwania się dzisiaj pojawią i czego nie możesz się doczekać – ponownie poświęcając czas na rozwinięcie znaczenia. Na koniec poświęć kilka ostatnich sekund na przemyślenie swoich mocnych stron i tego, jak od razu wykonać pozytywny pierwszy krok… a następnie wyjdź z trybu obrazowania.

PS. Zachowują pewne zasady postepowania zbliżasz się szybko do celu. – August Witti

Poprzednia historia

Satysfakcja vs spełnienie

Następna historia

Magia pozytywności