Magia pozytywności
2 min czytania

Magia pozytywności

Magia pozytywności. To co mówiono do Ciebie przez całe życie, a czemu ty absolutnie nie wierzysz to fakt, że pozytywność nas leczy, uzdrawia, wzmacnia i wydłuża nasze życie. Nikt, kto uważnie obserwuje życie nie może temu zaprzeczyć. I choćbyśmy zaprzeczali, negowali i odrzucali, to nie zmienimy faktu, że to ta energia, która pochodzi wprost z serca, jest spoiwem i budulcem całego naszego świata. Być może gdzieś we wszechświecie istnieją miejsca gdzie jest inaczej, ale dla mnie, umysłu jakby nie było ścisłego, to niedorzeczność. Czy Twoja szklanka jest do połowy pusta czy do połowy pełna? Twoja pierwsza odpowiedź mówi kim jesteś – optymistą lub pesymistą. Ba – mówi jak Twoje życie przebiega, czy jesteś zdrowy czy nie, czy Ci się wiedzie i czy długo pożyjesz.

Magia pozytywnościMagia pozytywności

Pozytywne myślenie, które zwykle towarzyszy optymizmowi, jest kluczowym elementem skutecznego radzenia sobie ze stresem. A to wiąże się z wieloma korzyściami zdrowotnymi. Jeśli zaś jesteś już pesymistą, nie rozpaczaj – możesz nauczyć się pozytywnego myślenia, a przynajmniej spróbować. Pozytywne myślenie nie oznacza od razu, że ​​ignorujesz niepowodzenia w swoim życiu. Oznacza po prostu, że podchodzisz do kłopotów, nieprzyjemności, niepowodzeń w pozytywny i produktywny sposób. Wiesz, że nie wyszło najlepiej, ale poprawiasz to co trzeba i już. To właśnie jest pozytyw. A krócej, że nigdy się nie poddajesz.

Pozytywne myślenie często zaczyna się od rozmów ze sobą. Ta rozmowa to strumień niewypowiedzianych myśli, które przepływają przez nasz mózg. Te automatyczne niejako myśli są pozytywne albo negatywne. Część wynikająca logiki i rozumu, wynikając z informacji jest pozytywna. Te myśli, obojętnie jakie by nie były znajdują rozwiązanie. Inne nasze rozmowy wynikają z niewiedzy, która powstaje z powodu braku informacji lub mylnie przyjętych oczekiwań z góry przyjętych wyobrażeń. Coś sobie ubzduraliśmy. Jeśli myśli, które krążą Ci po głowie, są negatywne, spojrzenie na życie jest pesymistyczne. Jeśli myśli są pozytywne, najprawdopodobniej jesteś optymistą. Osobą, która praktykuje pozytywne myślenie. A to pozytywne myślenie bezpośrednio na Ciebie oddziałuje.

Korzyści zdrowotne wynikające z pozytywnego myślenia:

  • zwiększona żywotność;
  • brak depresji;
  • niższy niepokój i ból;
  • większa odporność;
  • lepsze samopoczucie;
  • prawidłowy układ krążenia;
  • zmniejszone ryzyko śmierci;
  • lepsza umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach /stresu/.

Magia pozytywności – Podsumowanie:

Zidentyfikuj obszary wymagające zmiany w sobie. Zaangażuj się w pozytywne myślenie. Od czasu do czasu zatrzymaj się i oceń. Jeśli zauważysz negatywność w sobie, spróbuj nadać im pozytywnego charakteru. Staraj się mieć dobry humor. Uśmiechnij się, zwłaszcza w trudnych chwilach. Szukaj humoru w około, aby po prostu się pośmiać. Twoja radość cię leczy. Gdy potrafisz śmiać się z życia, czujesz się szczęśliwy. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi, bez względu na to kim są. Ćwicz pozytywny sposób mówienia do siebie. Bądź dla siebie delikatny i zachęcający. Likwiduj każdy przejaw negatywnych myśl.

PS. Jeśli komuś trzeba tłumaczyć, że lepsze dobro od zła, miłość od nienawiści, pozytywność od negatywności, to już przepadł. – August Witti

Poprzednia historia

Pokonywanie wyzwań

Następna historia

Samotność to stan umysłu