Myśli stają się rzeczami
3 min czytania

Myśli stają się rzeczami

Myśli stają się rzeczami. Nasze życie poddane bacznej obserwacji dowodzi, że nasze myśli stają się ideami, a te tworzą rzeczy wokół nas. Rzeczy, sytuacje, ludzie się pojawiający, okoliczności,  wszystko, co teraz masz i posiadasz, zaczęło się od pomysłu. Myślałeś, że chcesz pracę i ją masz. Myślałeś, że chcesz mieszkanie i je masz. Jeśli pragnąłeś bardzo samochodu, to go masz. Myśli kształtują naszą przyszłość bardziej niż jakiekolwiek otaczające nas okoliczności. Te myśli nabierają rozpędu, im dłużej o nich myślisz. Gdy myślisz o czymś pozytywnie, tworzy się to coś, zaś negatywność to hamuje. Dopóki myśli są pozytywne, dążysz do tego, czego chcesz, ale gdy doświadczysz niepowodzenia, nadal możesz mieć nadzieję i szansę zamiast się poddawać. Wystarczy jechać na tym pozytywnym rozpędzie.

Myśli stają się rzeczamiMyśli stają się rzeczami

Jeśli do ciebie to nie dotarło, to utrudniasz sobie swoje życie, negując je i skazując na swoją własną krytykę. Gdy osądzasz lub wątpisz w coś w swoim życiu, oddalasz się od tego. Gdy czegoś pragniesz, ale jednocześnie wątpisz, że możesz to mieć, to nie będziesz tego mieć. Te dwie przeciwstawne siły – pragnienie i zwątpienie, albo nadzieja i zmartwienie powodują wewnętrzne tarcia /konflikty/. Wiele razy już to pisałem, wiele razy powtarzałem, bo widzę to dokładnie i w szczegółach. Patrz z czego żyjesz, co stwarza twoje życie, nie żyj fikcją bajek, ale spraw, aby wszystko się realizowało poprzez częste pozytywne rozmyślanie o tym.

Myśli stają się rzeczami – Rozważania:

Wykorzystaj swoją przeszłość, aby przypominała ci, abyś nie definiował siebie. Zmiana zachowań jest trudna, gdy ciągle mówimy i myślimy o tym, jak coś było, zamiast o tym, jak chcielibyśmy, żeby było. Sposobem na pozbycie się przeszłości jest zaprzestanie myślenia o niej. Twoja przeszłość się skończyła i już nigdy nie wróci, a przyszłość czeka. A ty namolnie spędzasz więcej czasu na myśleniu o swojej przeszłości czy teraźniejszości. Pomóż sobie, zapisując swoje myśli przez jeden dzień, a z pewnością dostrzeżesz wzór. Pomocnym jest także zastąpienie myśli o przeszłości myślami o rzeczach, które lubisz lub o rzeczach, których pragniesz.

Myśli stają się rzeczami – Podsumowanie:

Złe nastroje są zaraźliwe. Jednak nie możesz zmienić innych. Utrzymanie dobrych wibracji jest potężniejsze, gdy jesteś w ich pobliżu. Twoje szczęście nie jest celem do narzucenia innym. To wibrujące uczucie w tobie i dotyczy tylko ciebie. Zatem skupianie się na innych, aby im wytłumaczyć zasadę, mija się z celem, gdy sami nie do końca jesteśmy o niej przekonani. Gdybyśmy byli przekonani co do działania naszych myśli, nigdy byśmy nie myśleli ani źle, ani w żaden sposób sobie nie szkodzili. Kiedy ktoś obok ciebie źle się czuje, twoim jedynym zadaniem jest utrzymanie własnego dobrego samopoczucia. A wiara w dobre samopoczucie pomoże. Owszem, pomocne jest współczucie dla kogoś, kto czuje się źle. Ale nie wolno nam iść z nim.

Wydaje się nam to niemożliwe, aby tak trywialna sprawa jak rodzaj i jakość myśli miała na nas tak ogromy wpływ, a jednak. Gdy dostrzeżesz tę zasadę, gdy odczujesz pozytyw szczęściem i miłością, wówczas zaczniesz wprowadzać u siebie higienę myśli. Zrozumiesz, że to co myślisz przeciw sobie, autentycznie tworzy brak, niedobór i niedolę. Zaś pozytyw myślowy tworzy twoje szczęście, a rozmyślania prowadzące do racjonalizatorskich i usprawniających pomysłów tworzą twój wymarzony świat, piękny, spokojny i pełen miłości.

PS. Nasze myśli mają być pozytywne i optymistyczne, aby tworzyć szczęśliwy dla nas świat. Pomóc innym możemy przykładem, postawą i optymizmem.  August Witti

Poprzednia historia

Internet wydaje się być bezosobowy

Następna historia

Kobiety potrzebują samoopieki