Miłość do siebie jest najważniejsza
3 min czytania

Miłość do siebie jest najważniejsza

Miłość do siebie jest najważniejsza. Każdy chce być kochany. Szukamy tego przez całe życie, ale poszukujemy jej z zewnętrznych źródeł, zaś istotą jest nasza miłość własna. Nauka kochania, miłości i akceptowania siebie najtrudniejszą z rzeczy. Wymaga poświęcenia czasu i postawienia siebie na pierwszym miejscu, skupienia się na swoich pragnieniach i potrzebach, a nie na potrzebach innych. Dlaczego to właśnie jest tak istotne? Nieczęsto zdarzają się ludzie obdarzeni miłością. Na ogół ta miłość zewnętrzna jest pustym słowem. Niektórym może wydawać się to samolubne, ale z czasem uświadamiamy sobie, że zanim naprawdę zaopiekujemy się innymi, musimy zadbać o siebie, gdyż miłość to energia, która nas napędza. To siła życiowa.

Miłość do siebie jest najważniejszaMiłość do siebie jest najważniejsza

Gdy pokochasz siebie, życie staje się satysfakcjonujące. Czujesz się dobrze w swojej sytuacji i możesz ją zmieniać w dowolnym momencie. Niejako automatycznie szerzysz tę pozytywną energię wokół. Ponadto uświadomisz sobie, że nie ma ograniczeń co do tego, co możesz osiągnąć i dokonujesz zdrowych wyborów. Miłość własna pozwala mieć satysfakcjonujące życie, ponieważ twoje szczęście nie zależy od nikogo oprócz ciebie. Nie straszna ci samotność, bo czujesz się komfortowo tam, gdzie jesteś w życiu. W konsekwencji jesteś w stanie szczerze kochać innych i cieszyć się z wszelkich ich sukcesów. A im bardziej jesteś z siebie zadowolony, tym bardziej możesz dzielić się swoją miłością /energią miłości/ i pozytywnym nastawieniem do świata.

Zanim skupisz się na kochaniu kogoś innego lub całego świata, musisz poczuć czym ta miłość w zasadzie jest. A tak się składa, że nie dowiesz się tego zanim siebie nie pokochasz. Dlaczego tak jest? To zwykła nauka, wiedza i zastosowanie. Wszystkiego w życiu się uczysz, a jak już umiesz, to realizujesz działając. Z pustego i Salomon nie naleje. Ponadto kochanie siebie to zaspokojenie własnych potrzeb, a każdy potrzebuje być kochanym, akceptowanym i zrozumianym. Nauka miłości własnej pomaga nam w tym właściwym zrozumieniu świata, pomaga na nasze problemy akceptacji, pomaga na wytworzenie delikatności i potrzeby opieki. Pomaga w zrozumieniu, że świat zewnętrzny różni się od tego wewnętrznego. A ten wewnętrzny jest piękniejszy i pełen zrozumienia.

Miłość jest najważniejsza – Rozważania:

Kiedy kochasz siebie, łatwiej jest ci jest odmówić komuś, by być zgodnym ze swoimi wartościami i wszelkimi zasadami, które posiadasz. To chroni cię przed łamaniem swoich przekonań, a tym samym przed szkodzeniem sobie. Kochanie siebie czyni cię otwartym i świadomym wielu procesów, w tym głównie uzdrawiania. Uznajesz i akceptujesz swoje złe emocje i pozwalasz im odejść, abyś mógł podążać w obranym przez siebie celu. Miłość własna daje możliwość poświęcenia czasu na istotne pytania “kim jesteś i czego chcesz?” A to jest istota życia.

Gdy kochasz siebie, zdajesz sobie sprawę, że pewność siebie pochodzi z wnętrza. Nie odczuwasz też presji, by robić rzeczy na pokaz, czyli nie leżące w twojej naturze. To zaś pozwala ci kroczyć własną ścieżką i być sobą. Wówczas też przestajesz użalać się nad sobą i akceptujesz stan psychiczny i fizyczny w jakim się znajdujesz. Odnajdujesz cel nawet w złych dniach, ponieważ wiesz, że jest to kolejna okazja do nauki i rozwoju.

Miłość jest najważniejsza – Podsumowanie:

Jeśli umiesz kochać siebie, to wiesz, że możesz zawsze liczyć na siebie. Uczysz się ufać sobie i swojej zdolności do bycia właściwym dla siebie, nawet gdy w pobliżu nie ma nikogo. Stajesz się swoim szefem, zachęcając się do motywacji i przekraczania własnych granic, ponieważ podążasz za swoimi marzeniami. Gdy siebie stawiasz na pierwszym miejscu, dokonujesz właściwych wyborów, które poprawią jakość życia. Lepiej się odżywiasz, nawadniasz się, uziemiasz, więcej śpisz i ćwiczysz, bo wiesz, że dbanie o własne dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne jest kluczem do sukcesu. A gdy czujesz się lepiej, radzisz sobie znacznie lepiej. Kochając siebie, dostrzegasz moc wybaczania sobie i innym.

Jesteś wreszcie w stanie przyjąć odpowiedzialność za swoje działania. To daje większą kontrolę nad swoim życiem i uświadamia siłę wyborów. Oznacza to, że bardziej zastanawiasz się nad korzyściami i konsekwencjami dokonywanych wyborów zgodnych z Twoimi wartościami. Kochanie siebie pomaga w osiągnięciu najlepszych relacji emocjonalnych. Ponadto, gdy poświęcasz swój czas na przetwarzanie swoich emocji, zaglądasz głęboko w siebie i docierasz do sedna tego, kim jesteś. Tym samym zachęcasz innych, dając wzór do robienia tego samego: własnego rozwoju, samoopieki i miłości.

PS. Ty sam także, jak każdy we wszechświecie, zasługujesz na miłość i uczucie.

Dodaj komentarz

Poprzednia historia

Zdrowie jest najważniejsze

Następna historia

Upadek społeczny