Kongos
%s min

Kongos

Review

Muzyka
10/10
Wykonawstwo
10/10
Artyzm
10/10
Overall
10.0/10

Kongos to południowoafrykański zespół z siedzibą w Austin w Teksasie. To alternatywna grupa rockowa składająca się z czterech braci Kongos: Dylan (wokal, gitara basowa, gitara), Johnny (akordeon, instrumenty klawiszowe, wokal), Jesse (perkusja, wokal) i Daniel Kongos (gitara, wokal). Ukończyli Chaparral High School w Scottsdale w Arizonie i studiowali na Arizona State University. Czterech braci to synowie artysty Johna Kongosa, który jest ich managerem. Bracia są pochodzenia grecko-amerykańsko-meksykańskiego. Uczęszczali do greckiej szkoły Saheti w Gauteng w Południowej Afryce.

KongosDrugi ich album “Lunatic”, został wydany w 2012 roku. Singiel “I’m Only Joking” znalazł się na szczycie różnych południowoafrykańskich list przebojów. Pod koniec października 2013 roku zespół wydał samodzielnie właśnie album “Lunatic” w Stanach Zjednoczonych. W 2014 roku zarówno “I’m Only Joking”, jak i “Come with Me Now”, z których ten ostatni jest najlepszym utworem, zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych. Ich piosenka “Come with Me Now” została wykorzystana jako oficjalny motyw przewodni imprezy WWE Extreme Rules oraz w filmie Niezniszczalni 3.

Członkowie zespołu:

Dylan Kongos – wokal, gitara basowa, gitara rytmiczna, gitara prowadząca, instrumenty klawiszowe, programista
Johnny Kongos – akordeon, instrumenty klawiszowe, programista, wokal
Jesse Kongos – perkusja, instrumenty perkusyjne, programista, wokal
Daniel Kongos – gitara rytmiczna, gitara prowadząca, wokal

Dyskografia:

Kongo (2007)
Wariat (2012)
Egomaniak (2016)
1929, cz. 1 (2019)
1929, cz. 2 (2019)
1929, cz. 3 (2022)

Bracia Kongos nagrywają w kabinie rodzinnego studia w piwnicy. To tutaj, w 2011 roku, nagrali przełomowy singiel, który jest ich wizytówką. Spędzili dużo czasu w tej piwnicy tworząc bardzo ciekawą muzykę. Johnny, ten od “Come With Me Now” dostarczył przyciągające uwagę akordeonowe intro. W ogóle akordeon jest ich znakiem rozpoznawczym. “Take It from Me”, pierwszy singiel z “Egomaniac”, jest ich drugim wielkim hitem. Trafili na listę Billboard.

Dodaj komentarz

Poprzednia historia

The Big Push

Następna historia

Kaleo