Wszystko jest inspiracją
%s min

Wszystko jest inspiracją

Inspiracja

Wszystko jest inspiracją. Nic we mnie nie jest oryginalne. Jestem połączonym wysiłkiem wszystkich, których kiedykolwiek znałem. Gdy to usłyszałem, uderzyła mnie jasność tego stwierdzenia. Przejrzałam katalog mojego życia i ludzi, którzy mnie ukształtowali, aby stać się osobą, którą jestem, zdając sobie sprawę, że zarówno negatywne, jak i pozytywne doświadczenia wpłynęły na mnie w głęboki sposób.

Wszystko jest inspiracjąWszystko jest inspiracją

To skłoniło mnie do zastanowienia się nad pesymistycznymi poglądami, które na ogół przyjmujemy na temat negatywnych relacji i doświadczeń, jakie mamy w naszym życiu. Ta nasza domyślna reakcja i zdecydowanie nie jest w żaden sposób nieuzasadniona. Uznałem, że nawet negatywne przykłady w moim życiu nauczyły mnie ważnych lekcji. Dziś czuję się lepszy dzięki temu, że ich poznałem w swoim życiu, tak bardzo, jak inna część mnie chce wierzyć, że bez nich moje życie byłoby wspaniałe.

Wszystko jest inspiracją – Podsumowanie:

Na tym polega przesłanka życia. Jeśli zdecydujemy się zobaczyć to w ten sposób, to wszystko jest inspiracją. Negatywne rzeczy, które oglądamy / doświadczamy, dają nam możliwość nauczenia się tak samo wiele, jak te pozytywne. Inspirujemy się, by być lepszymi ludźmi. Czerpiemy inspirację do ulepszania świata, gdy widzimy niesprawiedliwość mającą miejsce wokół nas. I oczywiście widzimy tych, którzy gonią za swoimi marzeniami z lekkomyślnym porzuceniem i nie chcemy pójść w ich ślady.

Naszą domeną jest działanie, a nie etatowa stagnacja.

Człowiek jest jedną wielką inspiracją. Ludzie mogą i potrafią nieoczekiwanie zainspirować nas swoim doświadczeniem, słowami, radą, myślą, ideą, historią, czynem, gestem lub spojrzeniem. Człowiek to istna skarbnica wiedzy i wartości, z których warto korzystać. Każdy z nas to inna historia, inne doświadczenie, inne losy. Każdy jest niepowtarzalny, jedyny i istotny. Życie jest ponad wszystko. Ale trzeba nam wierzyć w ludzi, być uważnym i otwartym na znajomości i budować partnerskie relacje. Świat się zmniejszył. Dzisiaj już nie musimy wyjeżdżać by poznać inną kulturę. Inną perspektywę.

Dodaj komentarz

Następna historia

Zupa ogórkowa