Ren Eryn Gill
3 min czytania

Ren Eryn Gill

Ren Eryn Gill – znany jako REN, to walijski autor tekstów, muzyk, raper, producent i reżyser. Był członkiem niezależnego zespołu hiphopowego Trick The Fox i The Big Push. W 2022 roku wydał film “Hi Ren”. Stał się on wiralowy i pojawił się na listach najpopularniejszych teledysków w Wielkiej Brytanii i na całym świecie w serwisie YouTube. W USA zadebiutował na 137 miejscu listy Billboard 200. Ren Eryn Gill zadebiutował na 4. miejscu listy artystów wschodzących magazynu Billboard i na 54. miejscu listy Billboard 100 Artists w USA. Spędził lata walcząc z problemami zdrowotnymi i często wykorzystuje swoją osobowość publiczną do podnoszenia świadomości na temat problemów zdrowia psychicznego.

Ren Eryn GillRen Eryn Gill – Historia:

Ren Gill urodził się 29 marca 1990 r. w Bangor, Gwynedd w Walii i wychował się w Dwyran, na wyspie Anglesey. Nauczył się grać na gitarze, grając utwory Jimiego Hendrixa i Johna Frusciante. Marzył o byciu muzykiem i sprzedawał płyty CD z beatami, które stworzył w domu na swoim komputerze. Gdy miał 13 lat, po raz pierwszy wystąpił na żywo, wykonując piosenkę AFI “Morningstar”. Przeniósł się do Bath, aby studiować muzykę na Uniwersytecie Bath Spa. Tam założył zespół o nazwie Trick The Fox. W 2009 roku Eric Appapoulay odkrył Rena podczas grania jednej ze swoich własnych piosenek. W 2010 roku podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Sony Records. Pojechał z Erikiem do Londynu i rozpoczął pracę nad swoim debiutanckim albumem z Charliem Fowlerem, innym członkiem Trick the Fox, w studiu Sanctuary w południowym Londynie.

Z powodu choroby, przeprowadził się do domu w Walii. Ren spędził wiele lat zajmując się problemami zdrowotnymi. W filmie do “Hi Ren” wspomina radzenie sobie z chorobami autoimmunologicznymi i i psychozą. Błędnie zdiagnozowano u niego depresję, chorobę afektywną dwubiegunową i zespół chronicznego zmęczenia, a później w Belgii zdiagnozowano u niego boreliozę.

W grudniu 2022 roku samodzielnie wydał teledysk do swojej piosenki “Hi Ren”, który stał się wiralowym hitem, uzyskując 6,8 miliona wyświetleń w YouTube w ciągu dwóch miesięcy. Teledysk ten otrzymał wyróżnienie w kategorii najlepszego europejskiego teledysku podczas rozdania nagród za teledyski w Pradze w kwietniu 2023 r., a w październiku 2023 r. został nominowany do nagrody Camerimage 2023 dla najlepszego teledysku. Został wymieniony jako reżyser, a Samuel Perry-Falvey jako autor zdjęć. W lutym 2023 Ren wydał “powtórkę” piosenki Verve “Bitter Sweet Symphony”.

Ren Eryn Gill – Podsumowanie:

Oprócz kariery solowej był członkiem The Big Push, zespołu koncertowego z Brighton. The Big Push zagrali swój ostatni koncert i rozpadli się w 2022 roku, częściowo z powodu problemów zdrowotnych. Od czasu choroby powiedział, że jego życiowa twórczość jest ściśle związana z poszukiwaniem lepszych sposobów radzenia sobie z problemami psychicznymi. W filmie, który miał swoją premierę w YouTube 28 września 2023 r., mówiąc między innymi o swoim drugim imieniu. Zadając to pytanie, odpowiedział: “Moje drugie imię to Eryn: E – R – Y – N. W USA zadebiutował na 4. miejscu listy artystów wschodzących i 54. na liście Billboard 100 Artists. W listopadzie 2023 roku Rolling Stone UK ogłosił, że jest on jednym z pięciu zespołów, które przez cały rok wywarły “własny ogromny wpływ na brytyjską muzykę”. Był nominowani do nagrody Breakthrough Award w konkursie Rolling Stone UK Awards 2023.

Muzyka Rena

Albumy studyjne:

Piegowate anioły
Chory Boi

Extended plays:

Opowieść o Jenny i Screechu
Wersje demonstracyjne tom 1
Wersje demonstracyjne tom 2
Opowieść Violetty

Single:

Jessica
Dziewczyny!
Blind Eyed
Dzieci Księżyca
Humble
Gra na pieniądze
Jak być mną
Zarysy kredowe
Moc
Opowieść Violetty
Głód
Geneza
Czego chcesz
Cześć, Ren
Chory Boi
Najgorsza choroba naszych czasów
Przepływ zwierząt
Samobójstwo
Morderca
Kochaj muzykę, część 4
Down on the Beat
Masochista
Straciłem całą wiarę
Gra na pieniądze, część 3

Poprzednia historia

Khruangbin