Nawyki wnikliwych ludzi
2 min czytania

Nawyki wnikliwych ludzi

Nawyki wnikliwych ludzi – geniuszy definiuje kreatywność, która dosyć często polega na myśleniu za pomocą obrazów wizualnych, a nie słów. Prędzej to można nazwać fantazją lub wyobrażeniami. Słowa nie odgrywają żadnej roli w twórczym myśleniu. Fantazja nie jest wytworem halucynującego umysłu, chociaż być nią może. Ale w fantazji tkwi jasna logika i porządek. Zatem jest to projekt wstępny realizacji. Ale aby mieć dobry pomysł, musisz mieć wiele różnych pomysłów, a następnie wdrożyć ten, który jest praktyczny. Ponadto kreatywność nie jest niedostępna dla ogółu. Istnieją systematyczne sposoby, aby wszyscy stali się bardziej kreatywni i twórczy. Wystarczy chcieć.

Nawyki wnikliwych ludziNawyki wnikliwych ludzi:

 1. Aktor metody / Wejdź w ich buty i wejdź w ich życie:
  Wgląd zaczyna się od empatii. Wnikliwe osoby przyjmują perspektywy i doświadczenia innych, aby lepiej zrozumieć definiujące ich wyzwania i motywacje.
 2. Lustro / Nigdy nie zapominaj o ludzkim wnętrzu:
  Niezależnie od tego, jeśli zastosujesz swoje własne poczucie człowieczeństwa i samoświadomości do konkretnego wyzwania lub sytuacji, każdorazowo odkrywasz unikalne ludzkie prawdy, które są również istotne dla innych.
 3. Reporter / Zadawaj pytania prowokujące do wglądu:
  Krytycznie dociekaj, gdyż to daje możliwość odkrycia przekonujących spostrzeżeń. Zadawaj sobie też trudne pytania. Twoje odpowiedzi wniosą głębię i wymiar do zrozumienia każdego wyzwania.
 4. Obserwator / Zwróć uwagę na niezauważone szczegóły:
  Szczegóły mają znaczenie. Obserwowanie małych /nieistotnych/ rzeczy, rzuca światło na większe objawienie, które jest kluczem do rozwijania potężnych, istotnych spostrzeżeń.
 5. Rozjemca / Szukaj paradoksów i sprzeczności:
  Kiedy słuchasz i obserwujesz ludzi, staraj się zidentyfikować rzeczy, które ich niepokoją, dezorientują lub im umykają. Dostrzeż napięcie, a zyskasz cenny wgląd w to, co innych niepokoi. Będziesz znał rozwiązania, aby uniknąć napięcia i stworzysz poczucie spokoju. A to właśnie jest rozjemca.
 6. Gawędziarz / Nigdy nie lekceważ siły opowieści:
  Historie wykraczają poza zwykłe fakty w powiązany sposób. To wymaga wglądu. Gawędziarz znajdzie powód, by stworzyć poczucie głębszego połączenia.
 7. Humorysta / Przesadzaj, aby wyrazić swój punkt widzenia:
  Ten ostatni nawyk polega mniej na znajdowaniu spostrzeżeń, a bardziej na czynieniu ich potężnymi, inspirującymi i niezapomnianymi – poprzez humor. Przesada i niedopowiedzenia należą do najskuteczniejszych sposobów tworzenia humoru. Tworzą “niedopasowanie” między rzeczywistą sytuacją a wypowiadanymi słowami, co ma charakter satyryczny lub ironiczny. Nie tylko wywołuje to śmiech, ale sprawia, że wgląd pozostaje niezapomniany.

Nawyki wnikliwych ludzi – Podsumowanie:

PS. Podstawą jest konsekwencja. – August Witti

Poprzednia historia

Cel, konsekwencja, realizacja

Następna historia

Czy żyjemy w Matrixie?