4 min czytania

Czy żyjemy w Matrixie?

Czy żyjemy w Matrixie? W filmie “Matrix” jasno określono czym jest potencjalna matryca. Mówi się nawet, że film rodzeństwa Wachowskich jest filmem dokumentalnym. Ale prawda jest zgoła inna. Nie jesteśmy jeszcze kontrolowani i programowani przez komputery. Nie jesteśmy też w matrycy symulowanej komputerowo, ale w mentalnej matrycy stworzonej przez nasze własne umysły. Podświadome przekonania wdrukowane w nasze umysły od najmłodszych lat, środowisko, w którym dorastaliśmy, treści, którymi opisaliśmy początkowo każdą pojedynczą rzecz, zbudowały sieć matrycy, przez którą postrzegamy nasz świat. Dla każdego z nas każdy z indywidualnych światów się trochę różni. W grę wchodzi również wiedza i sposób opisywania zjawisk.

Czy żyjemy w Matrixie?Czy żyjemy w Matrixie?

Każdy z nas żyjących na tej planecie ma swoje własne postrzeganie siebie. A im więcej umysłów jest w stanie cię pojąć i zrozumieć, tym więcej niejako wersji ciebie istnieje. Dzieje się tak, gdyż matryca mentalna każdego człowieka jest skonstruowana inaczej. Matryca zaś kontroluje każdy aspekt naszego życia, ponieważ staje się soczewką, przez którą widzimy świat. Jeśli nosisz pomarańczowe okulary, oczywistym jest, że widzisz świat w kolorze pomarańczowym. Po pewnym czasie myślisz, że to naturalny kolor świata. To samo dzieje się z matrycą. To, w co wierzymy od najmłodszych lat, tworzy obraz, który postrzegamy jako prawdziwy. Ale on prawdziwym nie jest.

Czy żyjemy w Matrixie? – Obserwacja:

Większość uważa, że normalnym są: szkoła, do której chodzą z niechęcią, praca, której nienawidzą całe życie, zarabianie, które jest męczące, że raz do roku jeździ się na wakacje, aby odpocząć, a i tak wychodzi jak zwykle. Zakładają rodzinę, kupują lub budują dom, mają dzieci i nieustannie na to pracują. W końcowej fazie życia przechodzą na emeryturę i po pewnym czasie umierają. Wielu myśli, że tak wygląda idealne życie, ponieważ tego nas nauczono. To, co widzimy w innych ludziach, jest w nas odciśnięte. Rzadko zatrzymujemy się i zastanawiamy, czy to jest to, co naprawdę chcemy robić. A życie jest cennym darem i nie powinniśmy żyć tak, jak oczekuje tego od nas społeczeństwo. Wszechświat chce, abyśmy robili o wiele więcej, niż myślimy lub się nam wydaje. Ale wszechświat chce tylko naszego rozwoju i poniekąd poprzez realizację siebie, naszego szczęścia.

Całe nasze życie sprowadza się do matrycy. Jesteśmy kontrolowani przez podświadome przekonania, które są w nas wdrukowane, jesteśmy kontrolowani przez ograniczające nas przekonania, które w sobie ustanawiamy. Jesteśmy kontrolowani przez mentalne programowanie, które społeczeństwo, środowisko i my sami tworzymy. I tak długo jak matryca ma kontrolę, tak długo, jak żyjemy wewnątrz matrycy, nie możemy znaleźć naszego prawdziwego ja, nie możemy stworzyć życia, na które naprawdę zasługujemy. Matryca jest tam, gdzie żyją przeciętni ludzie, którzy nie wierzą w siebie i tam, gdzie nie osiągają niczego wielkiego i żyją z przyzwyczajenia. A to przekonanie jest wiarą w kłamstwa.

Czy żyjemy w Matrixie? – Rozważania:

Nasze przekonania są tym, co tworzy naszą rzeczywistość i jeśli nadal będziemy wierzyć w to, czego się nauczyliśmy i co uważamy za idealne, to samo wciąż będzie się nam manifestować. Uwolnienie się od hałasu i chaosu w naszym życiu poprzez prawdziwe podążanie za naszymi sercami jest najlepszą drogą jaką możemy obrać. Nikogo w życiu nie możemy zmienić i nic mu przekazać, ale możemy zmienić siebie, nad sobą pracować, bo możemy i siebie rozwijać. Każdorazowa zmiana matrycy to odkrycie, zaskoczenie i szybkie wdrożenie. Ale każda zmiana wymaga odpowiedniego podejścia.

  • Naucz się na nowo wszystkiego, czego się nauczyłeś i przeprogramuj swój umysł za pomocą lepszych przekonań.
  • Zapomnij o tym, co społeczeństwo chce, abyś robił, zapomnij o tym, co robią inni, słuchaj swojego serca wnikliwie.
  • Rozwijaj uważność i staraj się być obecny /tu i teraz/, przez 100% czasu. Medytacja pomaga rozwinąć uważność.
  • Stań się obserwatorem, a nie reaktorem. Obserwuj swoje myśli, emocje, ciało, swoje upodobania i antypatie. Obserwuj siebie.
  • Połącz się z naturą. Sami jesteśmy naturą i połączenie z nią zabierze nas do naszych korzeni.
  • Czytaj otwierające oczy książki.
  • Uważaj na to, co konsumujesz i z kim spotykasz. Transfer energii jest realny.
  • Połącz się ze swoim wnętrzem.
  • Przełam matrycę i stwórz własne niesamowite życie. Bądźmy wysoko w duchowości, miłość i wartościach. Doświadczajmy też chwili, doświadczając radości.

Czy żyjemy w Matrixie? – Podsumowanie:

Aby zauważyć matrycę, trzeba się jej bacznie przyglądać, zapisywać, analizować, rozważać. Na końcu i tak wszyscy uwierzmy w dobro i miłość, a dzięki temu osiągniemy większe rzeczy, połączymy się ze wszechświatem, uwolnimy nasze umysły i będziemy żyli własnym niesamowitym życiem. Wszystko to jest możliwe, gdy jesteśmy w stanie rozpoznać matrycę i podjąć wysiłek, aby się z niej wyrwać. Ale to nie może się stać nierozważnie i z przypadku. Musimy chcieć, musimy pragnąć i musimy wierzyć w siebie. Odejście od matrycy daje nam radość rozwoju, radość tworzenia i już nigdy nie będziemy pracować, bo będziemy się bawić.

PS. Zaprzeczenie jest najbardziej przewidywalną ze wszystkich ludzkich reakcji. – August Witti

Poprzednia historia

Nawyki wnikliwych ludzi

Następna historia

Infinite / Nieskończeni