Magia świadomości – nasza wzrastająca świadomość jest magiczna, żeby nie powiedzieć – jest magią. Ale to nie magia jaką znamy i przypuszczamy, że nią jest. To magia czysta, bez sztuczek i trików, bez wykorzystywania złudzeń wzrokowych, bez oszukiwania zmysłów. Czy potwierdza to pogląd, że świadomość jest zjawiskiem tajemniczym i nie może poddać się standardowym metodom rozważań? Przez prawdziwą magię ludzie rozumieją cuda, akty taumaturgiczne i nadprzyrodzone moce. Prawdziwa magia świadomości odnosi się do magii, która nie jest prawdziwa. Podczas gdy magia, która jest prawdziwa, która może być rzeczywiście wykonana, nie jest w istocie prawdziwą magią. Świadomość może odwołać się do intuicji, ale nie to jest jej podstawą, na której można by oprzeć naukę o świadomości. Magia świadomości, podobnie jak sceniczna, wymyka się wyjaśnieniom. Ale gdy docenimy wszystkie sposoby, w jakie mózg może tworzyć iluzje, możemy zacząć wyobrażać sobie, w jaki sposób mózg tworzy świadomość. Wiem, że to zagmatwane, ale innego sposobu tłumaczenia nie znam.
Magia świadomości
Magia ta opiera się na unikalnym typie świadomości. Jest to świadomość wzajemnych powiązań wszystkich rzeczy na świecie za pomocą prostej percepcji zmysłowej. Świadomość tę można nazwać magiczną świadomością lub magicznym doświadczeniem. To tak jak czytanie w myślach, które zależy od subtelnych form komunikacji niewerbalnej, które wykwalifikowani lub intuicyjni praktycy mogą czytać jak w otwartej księdze. Tutaj nasz mózg przechodzi na wyższy stopień kognitywny. Tu jedno wynika z drugiego i łączy się wcale nie banalnymi cechami. Różnica polega na tym, że do tej pory tego nie widzieliśmy, a przy wyuczonej już świadomości nie dosyć, że dostrzegamy, to jeszcze łączymy w sposób naturalny i logiczny. Zmienia to całkowicie obraz świata, gdyż widzimy niejako instrukcję przedmiotu czy rzeczy, a nie samą rzecz.
Jedność jaźni leży u podstaw najbardziej oczywistej funkcji świadomości. Jest to planowanie i podejmowanie decyzji. To rozpoznawanie wzorców, łączenie przeszłości z przyszłością, przypisywanie priorytetów i tak dalej. Ta aktywność świadomości stała się czymś w rodzaju teatru, w którym pokazany jest silnik umysłu. Odkrywasz, że możesz zastanowić się nad tym, co się dzieje. Zdolność do autorefleksji wspiera drugą ważną funkcję świadomości. Pozwala docenić, jak działa twój umysł. Obserwując, na przykład, jak przekonania i pragnienia generują życzenia, które prowadzą do działań, odkrywasz, że twój umysł ma wyraźną strukturę psychologiczną. Zaczynasz zdobywać wgląd w to, dlaczego myślisz i działasz tak, jak myślisz. Możesz wówczas wytłumaczyć siebie.
Magia świadomości – Podsumowanie:
Niesamowitość świadomości zmienia twoje poczucie tego kim i czym jesteś. Wzrasta poczucie własnej wartości i radość z życia. Zaczynasz zakochiwać się w sobie, ale “artysta wykonuje tylko jedną część procesu twórczego. Widz ją uzupełnia i to widz ma ostatnie słowo”. Oznacza to, że możesz dostrzec siebie i siebie zrozumieć, ale to świadomość nadaje ci umiejętność obserwacji tego i głębokiego zrozumienia obrazu, który jawi się twoim oczom. Nasz mózg zajmuje się wówczas niczym innym jak nakłonieniem do zakochania się w sobie, zaopiekowania się sobą i ulepszeniem siebie. To zaś pociąga zmiany we wszystkich aspektach życia. Zaczynamy to życie smakować i rozkoszować się jego pięknem. Zaczynamy łączyć się ze wszystkim z pełnym zrozumieniem wszystkiego. Niejako wchłaniamy wszystko wokół i to właśnie jest magia świadomości.
PS. Sam jesteś dla siebie miłością, przyjaźnią i wsparciem. Stajesz się piękny w środku i na zewnątrz. – August Witti