%s min

Duchowe przebudzenie

Duchowe przebudzenie to proces porzucenia swojego ego i przebudzenia się do szerszego obrazu tego, kim naprawdę jesteś. Nasze ego jest zbiorem automatycznych myśli, wspomnień i pragnień. Błędnie wierzymy, że jesteśmy tymi myślami i emocjami, uważając je za naszą ostateczną rzeczywistość. Ale każda myśl, wspomnienie lub pragnienie powstaje z przestrzeni, która jest nieskończoną i nieograniczoną istotą. Przebudzenie duchowe zaś nie zachodzi za jednym razem. To raczej stopniowe odpuszczanie, pozwolenie, aby ekspresja i kreatywność duszy przeświecały przez ciebie.

Duchowe przebudzenieDuchowe przebudzenie

Pewno słyszałeś już o procesie duchowego przebudzenia rozpoczynającym się od nagłego i intensywnego doświadczenia. Nazwane ono jest spontanicznym lub nagłym przebudzeniem duchowym /skokiem świadomości/. Może to się zdarzyć podczas medytacji, podczas zażywania świętych roślin, a nawet przez wstrząsające wydarzenie. Wydarzenia te są opisywane jako błogie, ekstatyczne zjednoczenie z boskością, gdzie czas stoi w miejscu, a granice przestrzeni zanikają. Ego rozpuszcza się, a my doświadczamy tego, czym naprawdę jesteśmy. To przedsmak prawdziwej rzeczywistości. Teraz czas zintegrować nową perspektywę z codziennym życiem i relacjami.

Duchowe przebudzenie może być procesem stopniowym, rozłożonym na wiele lat. Może nie być żadnych sygnałów, a jedynie stopniowe odpuszczanie ego i powolne uwalnianie się do swojej prawdziwej natury. Widać to u tych, którzy realizują praktyki duchowe, medytację, kontemplację lub psychoterapię. Może to być proces tak stopniowy, że nie zauważysz żadnych oczywistych, krótkoterminowych zmian. Ale kiedy spojrzysz wstecz na przestrzeni kilku lat, postęp jest wyraźny. Jesteś spokojniejszy, bardziej współczujący i mniej podatny na wpływy ludzi i okoliczności.

Duchowe przebudzenie – Podsumowanie:

Duchowa podróż może przebiegać wieloma ścieżkami. Może to obejmować niestabilne wahania, depresję, po łagodną i spokojną transformację. Może nastąpić kryzys egzystencjalny. Możesz stać się niestabilny psychicznie i mieć wrażenie, że wariujesz. Może to być czas, kiedy ważne jest, aby uzyskać poradę duchową od kogoś, kto rozumie ten proces. Trzeba kultywować postawę akceptacji, wiedząc, że cokolwiek wydarzy się w trakcie procesu, jest częścią podróży duchowego przebudzenia. Bardzo pomocne może być wsparcie nauczyciela duchowego lub psychoterapeuty.

PS. Ludzie mogą się obudzić, nie mogąc już znieść dłużej cierpienia. – August Witti

Poprzednia historia

Próg duchowego przebudzenia

Następna historia

Czym jest wyobraźnia