Christian Löffler
2 min czytania

Christian Löffler

Christian Löffler urodził się 5 kwietnia 1985 w Greifswaldzie. Jest niemieckim muzyk techno i elektroniki. Jest współzałożycielem niezależnej wytwórni Ki Records z siedzibą w Kolonii. Löffler był studentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Greifswaldzie od 2006 roku, a od 2011 roku mieszka w pobliżu Rostocku. Jego pasja do sztuki prowadzi go do samodzielnego projektowania większości okładek płyt i teledysków.

Christian Löffler

Christian Löffler

Położony na półwyspie Darss, z widokiem na południowe wybrzeże Morza Bałtyckiego, znajduje się domek z bali, położony wśród przypominających dżunglę zarośli okolicznych brzóz i wierzb. Chata jest atelier Christiana Loefflera, gdzie zamyka się, aby pracować zarówno nad swoją sztuką wizualną, jak i muzyką. Pośrodku pokoju stoi ogromny dębowy stół, poplamiony wielobarwnymi farbami olejnymi, otoczony płótnami, aparatami fotograficznymi, statywami, narzędziami, pędzlami. Jest wspaniały widok na morze, a szerokie okna patio pozwalają światłu zalać wnętrze, rzucając cienie liści i gałęzi na ściany i na stół. Jest mały kominek, który pozwala mu pracować zimą, dzięki czemu może kontynuować swój introspekcyjny proces twórczy również podczas zimnych miesięcy. Miejsce jest bardzo proste – praca, spanie, gotowanie, wszystko w jednym pokoju; Jednak to właśnie te skromne i pod pewnymi względami szczątkowe parametry pozwalają Loefflerowi tworzyć szczerą i szczerą muzykę, koncentrując się tylko na tym, co istotne.

Na swoim debiutanckim albumie “A Forest” współpracował z duńską piosenkarką Gry Bagøien i niemiecką piosenkarką Mohną, ponownie nad piosenką “Swift Code” z pisarzem Marcusem Roloffem. Współpraca ta zrodziła się ze wspólnego wykonania utworu Roloffa “Mit einem Bein im Traum” na Frankfurt Lyriktage 2011.

Christian Löffler – Podsumowanie:

Magazyn muzyczny Intro pisze o jego debiutanckim albumie: A Forest dociera do serca starego związku bębna basowego i szeleszczącego liści w całkowicie bezpretensjonalny sposób – Philip Fassing. Musikexpress porównał muzykę Löfflera z muzyką Erika Satie. Zamiast robić pop dla klubu, Christian Löffler z Greifswaldu robi dokładnie odwrotnie. Programuje utwory house’owe, które można określić jako instrumentalne i tzw. introspekcyjny pop. Dom jako kontrast dla kontemplacji i kontemplacji. To jest możliwe, a pokazali to już hamburscy muzycy Lawrence i Pantha du Prince przed Löfflerem. A Forest, który dzieli swój tytuł z wczesnym hitem zespołu The Cure, jest już klasykiem kontemplacyjnego house’u – Tim Caspar Boehme: Spiegel Online.

Dyskografia:

Albumy:

2012: Las /Ki Records/
2016: Mare /Ki Records/
2019: Graal (Prolog) /Ki Records/
2020: Lys /Ki Records/
2021: Parallels /Deutsche Grammophon/Universal Music/

Single i EP:

2008: Sto świateł
2009: Heights /Ki Records/
2010: Raise /c. sides/
2011: Baltic Sea /ze Steffenem Kirchhoffem; Ki Records/
2012: Aspen /Ki Records/
2014: All Comes /Ki Records/
2014: Young Alaska /Ki Records/
2015: York /20:20 Vision/
2015: Zagubieni /Just This/
2016: Wilderness /feat. Mohna; Ki Records/
2016: Light /Ki Records/
2016: Reubin /Ki Records/
2017: Haul /z Blackout Problems; Ki Records/

Poprzednia historia

Klangkarussell

Następna historia

Khruangbin