7 powodów dobra
5 min czytania

7 powodów dobra

Jeśli ciągle doszukujesz się wad u innych, cały czas patrzysz na złe strony każdego człowieka, jeśli podchodzisz do ludzi z negatywnym nastawieniem, cały otaczający świat będzie się wydawał okropnym, niedoskonałym miejscem. Ale oczywiście możesz być szczęśliwy i żyć harmonijnie ze światem, pod warunkiem, że zaczniesz dostrzegać dobro we wszystkim wokół siebie. Wyszukując pozytywów, biorąc w nich udział, tworząc je, zmieniamy świat na lepszy. Nie musisz światu absolutnie pomagać, wystarczy, ze przestaniesz mu szkodzić. Wystarczy, że zaczniesz go kochać.

7 powodów dobra7 powodów dobra

1. … aby wnosić więcej pozytywności do swojego życia

Jeśli chcesz pozostać zdrowy psychicznie i pozytywny, trenuj swój umysł, by zawsze dostrzegał dobre rzeczy u ludzi i ignorował złe. Widzenie pozytywów utrzyma twój umysł i serce w stanie optymizmu, bez złośliwości, frustracji i stresu. Będziesz w stanie przekazywać pozytywną energię swoim przyjaciołom i rodzinie tylko wtedy, gdy będziesz w stanie pozostać pozytywnym przez cały czas.

2. … aby zdobyć więcej przyjaciół

Co się stanie, jeśli stale dostrzegasz złe cechy u innych ludzi? Prawdopodobnie nie znajdziesz w życiu żadnych przyjaciół. Sposób, w jaki o kimś myślisz, w naturalny sposób odzwierciedli się w Twoim zachowaniu, a osoba, której nie lubisz, będzie miała negatywną atmosferę. Zamiast marudzić na złe cechy innych ludzi, skup się na tym, co jest w nich dobre i zdobywaj przyjaciół.

3. … aby każdego dnia uczyć się czegoś nowego

Jeśli starasz się dostrzec jedną dobrą rzecz w każdej osobie, którą spotykasz danego dnia, wyobraź sobie, ile nowych cech nauczysz się pod koniec dnia, tygodnia, roku. Widzenie w każdym dobrych rzeczy wynika z egoizmu i z chęci uczenia się czegoś nowego każdego dnia. Możesz zauważyć u znajomego dobry zmysł ubioru lub możesz zauważyć, że twój kolega ma niezwykłe umiejętności oratorskie.

4. … aby czynić świat lepszym miejscem do życia

Kłótnie, nieporozumienia oraz różnice zdań mogą się zmniejszyć, jeśli ludzie nauczą się dostrzegać w sobie dobre rzeczy. Uczyć powinniśmy się od siebie nawzajem i ignorując resztę. To da nam życie pełne szczęścia i pozytywnej energii. To zaś może zainspirować innych ludzi. Uruchomisz reakcję łańcuchową pozytywnych działań jednej osoby na drugą, czyniąc świat lepszym miejscem do życia. To jest działanie przykładem.

5. … aby trudne czasy były bardziej znośne

Trudne czasy mogą sprawić, że wszystko będzie wydawać się nudne, przygnębiające i negatywne. Nawet niewielka ilość pozytywnych myśli w takich sytuacjach może przynieść ulgę i wytchnienie. Zamiast złośliwie przekazywać swój gniew innym ludziom, uspokój się, czerpiąc inspirację z ich dobrych cech. Tak naprawdę możesz czerpać inspirację z dostrzegania w innych czegoś dobrego w taki sposób, że stanie się to rozwiązaniem Twojego problemu.

6. … aby inni czuli się dobrze

Jednym z powodów, dla których powinieneś dostrzegać dobre rzeczy w innych ludziach, jest nauczenie się sztuki komplementowania innych. Kiedy powiesz komuś o jego zaletach, poczuje się upokorzony i będzie pamiętać, że dałeś mu komplement. Możesz sprawić, że inni poczują się dobrze, robiąc coś tak prostego.

7. … aby być wdzięcznym za wszystko

Kiedy ćwiczysz się w dostrzeganiu dobrych cech innych ludzi, rozwijasz własne poczucie uznania i wdzięczności. Wiedza o dobrych cechach innych ludzi przypomni Ci, że możesz w życiu osiągnąć jeszcze więcej. A wszystkie te czynności wykonujemy aby wzrastać, tym samym stawać się człowiekiem znającym swoje wartości, mającym swoje granice i działającym na rzecz społeczeństwa.

7 powodów dobra – Podsumowanie:

Bycie złym lub niemoralnym oznacza brak szacunku do samego siebie i trudno wyobrazić sobie szczęście bez szacunku do samego siebie. Bycie dobrym jest konieczne do szczęścia. I nie jest zbyt trudno dostrzec, w jaki sposób kłamstwo, oszukiwanie i kradzież – lub ogólnie bycie niemoralnym – jest niezgodne z prawdziwym szacunkiem do samego siebie. Szacunek do samego siebie możemy mieć tylko wtedy, gdy szanujemy to, kim naprawdę jesteśmy. Nie możemy tego osiągnąć, jeśli szanujemy tylko jakiś fałszywy obraz siebie. Zatem szacunek do samego siebie wymaga samowiedzy. A tylko ludzie, którzy potrafią dokonać sprawiedliwej i uczciwej samooceny, mogą posiadać samowiedzę. I tylko sprawiedliwi i uczciwi ludzie, dobrzy, moralni ludzie mogą dokonywać sprawiedliwej i uczciwej samooceny.

Bycie dobrym pozwala zobaczyć, co jest naprawdę wartościowe w świecie. Częścią tego, czego wymaga bycie dobrym, jest to, że dobrzy ludzie wiedzą, co jest dobre na świecie, a co nie. Źli ludzie mają złe wartości, dobrzy ludzie mają dobre wartości. Posiadanie dobrych wartości oznacza docenianie tego, co na to zasługuje, i nie docenianie tego, co na to nie zasługuje. Bycie dobrym oznacza dobre dbanie o siebie. Nie oznacza to, że jesteś najważniejszą rzeczą na świecie lub że nic nie jest ważniejsze od Ciebie. Jednak w normalnych okolicznościach pozwala ci to lepiej dbać o siebie i swoich bliskich niż o zupełnie obce osoby. Oznacza, że ​​chociaż możesz być pełen pasji, możesz wybrać to, co Cię pasjonuje; oznacza to, że nie pozwalasz, aby Twoje emocje, pragnienia i potrzeby „wzięły nad Tobą górę” i „zmusiły” Cię do zrobienia rzeczy, których później będziesz żałować.

Daje ci prawdziwą siłę. Bycie dobrym oznacza, że ​​będziesz odważny w obliczu niebezpieczeństwa, bólu i odrzucenia społecznego. Daje możliwość mówienia prawdy władzy. Ponieważ bycie dobrym oznacza, że ​​będziesz mądry na tyle, na ile będziesz mógł być, gdy będziesz stary i siwy. Głęboka mądrość może nie być dostępna dla wszystkich, ponieważ niektórzy po prostu mogą nie mieć na to środków intelektualnych. Ale oczywiście wszyscy możemy być tak mądrzy, jak to tylko możliwe. Nie stanie się to jednak przez przypadek. Mądrzy ludzie muszą potrafić wnikliwie zajrzeć w „sedno sprawy”, a nie stanie się to, jeśli nie będziemy dbać o właściwe rzeczy. I nie będziemy troszczyć się o właściwe rzeczy, jeśli nie wyznajemy dobrych wartości, więc bycie dobrym pomoże nam stać się tak mądrymi, jak to tylko możliwe.

Ponieważ bycie dobrym oznacza, że ​​jesteśmy miłośnikami dobra, a jeśli mamy szczęście, oznacza to, że będziemy kochani przez tych, którzy sami są dobrzy. A bycie miłośnikami dobra oznacza, że ​​stajemy się dobrzy w kochaniu dobra, najlepiej jak potrafimy. Zatem bycie dobrym sprawia, że ​​stajemy się dobrymi kochankami. A dobrze jest być dobrym kochankiem, prawda? A dobrzy kochankowie, którzy cenią dobro, są bardziej skłonni do bycia kochanymi w zamian przez ludzi, którzy również kochają dobro. Co może być lepszego niż bycie dobrze kochanym przez dobrą osobę, która jest twoją ukochaną?

PS. Z powodu bycia dobrym ludzie mogą wieść naprawdę szczęśliwe życie. Dobrzy ludzie prowadzą Dobre Życie. – August Witti

Poprzednia historia

Nie zapominaj o swoim wewnętrznym dziecku

Następna historia

Teoria symulacji