Christian Löffler urodził się 5 kwietnia 1985 w Greifswaldzie. Jest niemieckim muzyk techno i elektroniki. Jest współzałożycielem niezależnej wytwórni Ki Records z siedzibą w Kolonii. Löffler był studentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Greifswaldzie od 2006 roku, a od 2011 roku mieszka w pobliżu Rostocku. Jego pasja do sztuki prowadzi go do samodzielnego projektowania większości okładek płyt i teledysków.
Położony na półwyspie Darss, z widokiem na południowe wybrzeże Morza Bałtyckiego, znajduje się domek z bali, położony wśród przypominających dżunglę zarośli okolicznych brzóz i wierzb. Chata jest atelier Christiana Loefflera, gdzie zamyka się, aby pracować zarówno nad swoją sztuką wizualną, jak i muzyką. Pośrodku pokoju stoi ogromny dębowy stół, poplamiony wielobarwnymi farbami olejnymi, otoczony płótnami, aparatami fotograficznymi, statywami, narzędziami, pędzlami. Jest wspaniały widok na morze, a szerokie okna patio pozwalają światłu zalać wnętrze, rzucając cienie liści i gałęzi na ściany i na stół. Jest mały kominek, który pozwala mu pracować zimą, dzięki czemu może kontynuować swój introspekcyjny proces twórczy również podczas zimnych miesięcy. Miejsce jest bardzo proste – praca, spanie, gotowanie, wszystko w jednym pokoju; Jednak to właśnie te skromne i pod pewnymi względami szczątkowe parametry pozwalają Loefflerowi tworzyć szczerą i szczerą muzykę, koncentrując się tylko na tym, co istotne.
Na swoim debiutanckim albumie “A Forest” współpracował z duńską piosenkarką Gry Bagøien i niemiecką piosenkarką Mohną, ponownie nad piosenką “Swift Code” z pisarzem Marcusem Roloffem. Współpraca ta zrodziła się ze wspólnego wykonania utworu Roloffa “Mit einem Bein im Traum” na Frankfurt Lyriktage 2011.
Magazyn muzyczny Intro pisze o jego debiutanckim albumie: A Forest dociera do serca starego związku bębna basowego i szeleszczącego liści w całkowicie bezpretensjonalny sposób – Philip Fassing. Musikexpress porównał muzykę Löfflera z muzyką Erika Satie. Zamiast robić pop dla klubu, Christian Löffler z Greifswaldu robi dokładnie odwrotnie. Programuje utwory house’owe, które można określić jako instrumentalne i tzw. introspekcyjny pop. Dom jako kontrast dla kontemplacji i kontemplacji. To jest możliwe, a pokazali to już hamburscy muzycy Lawrence i Pantha du Prince przed Löfflerem. A Forest, który dzieli swój tytuł z wczesnym hitem zespołu The Cure, jest już klasykiem kontemplacyjnego house’u – Tim Caspar Boehme: Spiegel Online.
Albumy:
2012: Las /Ki Records/
2016: Mare /Ki Records/
2019: Graal (Prolog) /Ki Records/
2020: Lys /Ki Records/
2021: Parallels /Deutsche Grammophon/Universal Music/
Single i EP:
2008: Sto świateł
2009: Heights /Ki Records/
2010: Raise /c. sides/
2011: Baltic Sea /ze Steffenem Kirchhoffem; Ki Records/
2012: Aspen /Ki Records/
2014: All Comes /Ki Records/
2014: Young Alaska /Ki Records/
2015: York /20:20 Vision/
2015: Zagubieni /Just This/
2016: Wilderness /feat. Mohna; Ki Records/
2016: Light /Ki Records/
2016: Reubin /Ki Records/
2017: Haul /z Blackout Problems; Ki Records/
System to narzucona rola, zawód, pozycja. I jakby na to nie patrzyć, to niewola. Niewola,…
Wszechobecność ignorancji jest niebywała. Uczeni coraz częściej zadają pytanie "Czy kiedykolwiek w historii świata ludzie…
Nasze życie jest falowe, a więc wszystko zaczyna się od wibracji. Świat został stworzony z…
Ból jest największym nauczycielem. To straszne co cię dotknęło, co sprawiło ból, ale pora iść…
Alchemia wewnętrznej przemiany oparta jest na alchemii /starożytna praktyka łącząca naukę, duchowość i proces osobistej…
This website uses cookies.