3 min czytania

Wszechobecna głupota

Wszechobecna głupota i głupi ludzie mogą rządzić światem i rządzą. Rządzą tutaj niepomiernie od powstań i rozbiorów, a bliżej od lat pięćdziesiątych. Ta potężna ciemna siła utrudnia Polakom naturalny ludzki wzrost, wzrost świadomości, dobrobyt, szczęście, prawdziwą miłość i pokój. Ale jest ona potężną siłą, potężniejszą niż mafia czy wojsko. Ma globalne katastrofalne skutki i można ją znaleźć wszędzie, od najpotężniejszych sal konferencyjnych, po lokalne puby. Ta siła to niesłychanie potężna siła ludzkiej głupoty. Dokładnie tak – głupoty. No bo kto by w ogóle wymyślił “słowa nienawiści”, czy “poprawność polityczną”, a tak w ogóle to prawa i jakieś reguły, skoro są po prostu “Prawa Boskie”, “Prawa Człowieka” i szereg innych pomniejszych, które jasno to wyrażają. Te prawa rządzą od wieków, od wieków też przynoszą chlubę Ziemi. Kto nieustannie wpada na pomysł podziałów, terroru i nacisku, jak nie głupek, a bywa też przy tym, że zawistny agresor, chciwiec i podła istota /fanatyk religijny/, że staje się to aż niepojęte. Doprawdy trzeba to komuś jeszcze tłumaczyć? Gołym okiem widać niszczycieli i zarazę tej Ziemi.

Wszechobecna głupotaWszechobecna głupota

Jeśli kiedykolwiek zaobserwowałeś wszechobecności głupoty nawet wśród idoli tego świata, to czytaj dalej. Ta zabawna idea jest na czasie, aktualna i zdumiewająco świeża, acz bardzo niepokoi. Głupota to działanie, które ma negatywny skutek dla innych, a jednocześnie negatywnie wpływa na nas samych. Głupota jest spójna we wszystkich klasach społecznych. Wszyscy możemy podejmować głupie działania, ale niektórzy ludzie są przez powtarzające się ich działania definicją głupoty. Wielu ludzi, których uważamy za głupców, to w rzeczywistości bezradni lub nieudani bandyci. Smutnym jest, że całe kraje, takie jak nasz, są skazane  na klęskę, a raczej upadek, właśnie przez głupotę. Tym bardziej, że jesteśmy najbogatszym krajem na świecie z zasobami np. ropy większymi niż Kuwejt i Arabia Saudyjska razem. Takich rarytasów i skarbów natury jest mnogość, tyle, że poza naszą krajową technologią. A wszyscy czekają, cierpliwie czy mniej.

Głupcy są niebezpieczni przez swoje podejście do przegranej. Wizja przegranej powoduje wydrenowanie społeczeństwa, do tego stopnia, że nawet niegłupi ludzie nie mogą zrozumieć irracjonalności i niedorzeczności głupoty, a przez to się przed nią nie bronią. Dostaliśmy broń do ręki – mamy media społecznościowe i we wszystkich kwestiach możemy zabrać głos. Po prostu wyrazić swoją definitywną opinię. Na ile ta opinia jest mocna, tak ona działa. I tyle. Zasada jest prosta jak drut. Tu nawet nie trzeba głupca, aby zrozumieć. Wyraź swoją opinię w końcu! Niech usłyszą, na co narzekasz i wytłumacz, dlaczego to jest głupie. Po prostu zrób to. Bądź ponad siebie, ponad swoje lęki, swoje poczucie wartości. Wszak jesteś człowiekiem rozsądnym i wiesz co lepiej jest zrobić, a czego nie. Wiesz chyba co myślisz i jakie masz zdanie. Jeśli nie, toś głupiec.

Wszechobecna głupota – Podsumowanie:

Wszyscy wiemy, że istnieją głupi ludzie, rozpoznawanie ludzkiej głupoty pomaga ewoluować. Wzrastać poza nasze niebezpieczne niedocenianie wpływu głupoty na społeczeństwo, a także samą liczbę istniejących głupich ludzi. Są wszędzie. A spustoszeń jakie przynoszą nie da się ani wycenić, ani też przecenić. Zatem należy się poważnie zastanowić i rozważyć, co z tym fantem zrobić? I dochodzę do jedynego wniosku! Wspomagajmy się nawzajem i szybciej degradujmy tę głupotę, dzięki mediom społecznościowym właśnie. Poprzez wyrażenie własnej opinii, kontrowersyjnej, dosadnej, zrozumiałej lub zdania odosobnionego. Ta opinia musi przyjść z wnętrza, ale i z góry. Dosyć tej głupoty. Nie walczmy – rozmawiajmy, wspomagajmy się. To się uda! Nie ma co siłą, to nie popłaca, na co wskazuje historia.

Poprzednia historia

Najszczęśliwsze kraje świata

Następna historia

Czy jestem coś winien rodzicom?