Polyphia
%s min

Polyphia

Polyphia to głównie instrumentalny zespół rocka progresywnego z siedzibą w Plano w Teksasie, założony w 2010 roku. W skład grupy wchodzą gitarzyści Tim Henson i Scott LePage, basista Clay Gober i perkusista Clay Aeschliman. Brzmienie Polyphii jest znane z łączenia wirtuozowskich partii gitary z innymi stylami muzycznymi. Początkowo zakorzeniona w metalowym tonie we wczesnych wydawnictwach. Muzyka zespołu ewoluowała w kierunku bardziej progresywnego rocka w późniejszych produkcjach, łącząc muzykę elektroniczną i hip hop. Polyphia wydała cztery albumy studyjne, dwie EP-ki i liczne single. Ich czwarty album, Remember That You Will Die, wydany w październiku 2022 roku. Jako pierwszy znalazł się na listach przebojów, debiutując pod numerem 33 na liście Billboard 200.

Polyphia (band)Zespół Polyphia twierdzi, że ich wpływy pochodzą od artystów wszystkich gatunków. Grupa zaczęła od cięższego stylu zorientowanego na shred, ale od tego czasu stworzyła bardziej melodyjne brzmienie. Opisując album Muse, gitarzysta Tim Henson mówi, że główna inspiracja pochodziła z muzyki pop i rap. Nazwa pochodzi od słowa “polifonia“, oznaczającego “muzykę, której fakturę określa splot kilku linii melodycznych”. Grając zgodnie z tą definicją, jako zespół wykorzystujemy muzykalność i to, że muzycznie każdy członek zespołu jest kamieniem węgielnym naszego brzmienia.

Odchodzimy od idei jednowymiarowej, skoncentrowanej na wokalu, gitarze lub perkusji grupie. Pozwalamy każdemu członkowi zespołu odgrywać integralną rolę w całym produkcie. Jako ludzie, wszyscy mamy wyjątkową i osobistą tożsamość, która czyni nas dynamicznymi i ukierunkowanymi na cel. Nasz zespół chce przekazać tę cechę w nas wszystkich poprzez naszą muzykę; nigdy nie umniejszając potencjału innych i rozwijając się w jedności.

We wrześniu 2022 roku Polyphia wydała singiel “Ego Death”, czwarty z ich najnowszego albumu, Remember That You Will Die. Wydaniu towarzyszyło wideo, w którym występuje wirtuoz gitary Steve Vai. Remember That You Will Die został wydany 28 października 2022 roku i zawiera gościnne występy Sophii Black, Brasstracks, Snot, Chino Moreno i wspomnianego Vaia.

Dodaj komentarz

Poprzednia historia

Giant Rooks

Następna historia

AnnenMayKantereit