Parcels
%s min

Parcels

Review

Kocepcja
10/10
Muzycznie
10/10
Artystycznie
10/10
Overall
10.0/10

Parcels – zespół podpisał kontrakt z francuską wytwórnią Kitsuné. Zyskał rozgłos po współpracy z elektronicznym duetem Daft Punk przy produkcji i napisaniu singla “Overnight” z 2017 roku. W 2018 roku Parcels wydali swój debiutancki album z singlami “Tieduprightnow”, “Bemyself”, “Lightenup” i “Withorwithout”. Parcels określają siebie jako rodzaj mieszanki electro-popu i disco – soul.

PaczkiCzłonkowie zespołu – Swain, Hetherington, Hill, Serret i Crommelin dorastali w nadmorskim miasteczku Byron Bay w Nowej Południowej Walii. Byron Bay położone jest na wschodnim wybrzeżu Australii. To znane miejsce z kultury artystycznej, surfingowej i antyrozwojowej. Członkowie uczęszczali do pobliskich szkół średnich. Swain, Hetherington, Hill i Crommelin uczęszczali do Cape Byron Rudolf Steiner School, Serret uczęszczał do Byron Bay High School.

Zespół został porównany do muzycznych ikon lat 60. i 70., takich jak The Beatles i The Beach Boys, czerpiąc zarówno z ich wyglądu, jak i brzmienia. Ich jednolita estetyka z lat 70. stała się podstawą po tym, jak przebrali się w ostatniej chwili na występ na afterparty Lollapalooza w 2016 roku i od tego czasu trzymają się tego.

Brzmienie Parcels zostało opisane jako mające “niewątpliwe zamiłowanie do lat 70. Łączące stare i nowe. Według ich własnych słów, muzycznie zespół czerpie wpływy od Steely’ego Dana, Marvina Gaye’a, The Whitest Boy Alive i Toto. Mocna gitara rytmiczna i 3-częściowy wokal przypominają niektóre prace The Bee Gees z ery disco 1975-79. Również odrobina wczesnego EDM Kraftwerk jest częścią ich brzmienia.

Dodaj komentarz

Następna historia

Giant Rooks