CD2-Rock

CD2 – Rock

CD2 – Rock to druga moja “płyta” elektroniczna, robiona w domu, bez sprzętu muzycznego jest inspirowana Rockiem. Stworzona została przy pomocy dobrego łącza i z udziałem najnowszej technologii AI.

CD2 - RockCD2 – Rock

Sztuczna inteligencja AI coraz częściej służy działaniom artystycznym, takich jak muzyka, film i inne formy sztuki. AI może wpływać na każdy aspekt procesu tworzenia muzyki, w tym generowanie muzyki, mastering dźwięku i strumieniowe przesyłanie muzyki. Daje muzykom innowacyjny sposób usprawnienia ich procesu twórczego. Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych generatorów muzyki AI na rynku:

Amper Music

Amper Music, jest jednym z najłatwiejszych w użyciu generatorów muzyki AI. Generator Amper nie wymaga wiedzy z zakresu teorii muzyki ani kompozycji, ponieważ tworzy ścieżki muzyczne z nagranych sampli. Są one następnie przekształcane w prawdziwy dźwięk, który można modyfikować za pomocą klawiszy muzycznych, tempa, poszczególnych instrumentów i nie tylko. Platforma oparta na chmurze tworzy ścieżki dźwiękowe i dźwięki do gier, filmów lub podcastów.

Następnym generatorem muzyki AI, który przyciąga uwagę, jest AIVA, opracowany w 2016 roku. Narzędzie umożliwia użytkownikom opracowywanie muzyki od podstaw. Może pomóc w tworzeniu odmian istniejących utworów, a wszystko to bez martwienia się o procesy licencjonowania muzyki. Dzięki AIVA możemy łatwo generować muzykę wielu gatunków i stylów, wybierając najpierw gotowy styl. Jeśli chodzi o bieżącą muzykę, możesz użyć AIVA do wprowadzenia zmian.

Soundful generuje bezpłatną muzykę w tle za jednym kliknięciem przycisku filmów, transmisji strumieniowych, podcastów i wielu innych. Cały proces jest intuicyjny. Wybierasz gatunek, dostosujesz dane wejściowe i tworzysz własne utwory. Muzyka jest wyjątkowa, gdyż algorytmy Soundful są nauczane nuta po nucie. Tworzone są wraz z najbardziej ekscytującymi producentami i inżynierami dźwięku w branży.

Ecrett Music

Prosty interfejs narzędzia oraz duży wybór scen, emocji i gatunków. To doskonały wybór zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Generator muzyki AI umożliwia komponowanie muzyki do dowolnego filmu lub gry. Jest on wyposażony w bezpłatny generator muzyki, który pozwala uniknąć problemów z licencjami. Aby użyć tego narzędzia, najpierw wybierz co najmniej jedną opcję ze Sceny, Nastroju i Gatunku, zanim klikniesz “Utwórz muzykę”. Możesz także dostosować instrumenty i struktury za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Po utworzeniu muzyki w Ecrett możesz zarządzać nią za pomocą Ulubionych, Historii pobierania, Przesyłania wideo i nie tylko.

Soundraw

Umożliwia dostosowanie utworu między innymi za pomocą fraz tworzonych przez AI. Narzędzie opiera się na połączeniu sztucznej inteligencji i zestawu narzędzi ręcznych. Wszystkie umożliwiają łatwe generowanie i dostosowywanie nowej muzyki. Platforma ma funkcję dostosowywania, która pozwala improwizować i dostroić pojedynczy utwór muzyczny. Podczas gdy darmowi użytkownicy mogą używać generatora muzyki do tworzenia muzyki, musisz subskrybować nieograniczone pobieranie.

Boomy

Boomy pozwala tworzyć oryginalne utwory w kilka sekund. Następnie możesz przesyłać te utwory, aby potencjalnie zarabiać na przesyłaniu strumieniowym z różnych usług, co czyni je bardzo wyjątkowym narzędziem. Gdy będziesz śledzić ten proces, sztuczna inteligencja Boomy opracuje dla Ciebie spersonalizowany profil, który pomoże Ci stworzyć najlepszą muzykę.

OpenAI – MuseNet

OpenAI ma własne narzędzie do generowania muzyki online o nazwie MuseNet. Według firmy narzędzie może generować utwory z maksymalnie dziesięcioma różnymi instrumentami i muzyką w maksymalnie 15 różnych stylach. Innym unikalnym aspektem jest to, że może naśladować znanych kompozytorów, takich jak Mozart, a także współczesnych najlepszych kompozytorów.

Amadeus Code

Aplikacja oparta na systemie IOS umożliwia tworzenie nowych melodii w ciągu kilku minut. Amadeus Code opiera się na silniku sztucznej inteligencji, który zawiera sekwencje akordów niektórych z najsłynniejszych piosenek na świecie. Następnie możesz ich użyć do stworzenia nowych struktur kompozycji muzycznych.