Najszczęśliwsze kraje świata. Po raz kolejny Finlandia okazała się najszczęśliwszym krajem na świecie /szósty rok z rzędu/. Wielka Brytania pojawia się w pierwszej dwudziestce /19/. W tej ocenie istotne jest jedno pytanie “Gdzie umieściłbyś się na drabinie samozadowolenia?” Lista szczęśliwców przedstawia się następująco, idąc od końca.
Jednym ze zbadanych czynników dotyczącym zadowolenia jest brak korupcji. Kraje, w których ludzie cieszą się wysokim poziomem zaufania, są szczęśliwsze niż kraje żyjące w mniej ufnych i godnych zaufania środowiskach.
Wszyscy słyszeliśmy, że pieniądze szczęścia nie dają, ale prawda jest taka, że wszystko, na co one pozwalają, czyli wyższy standard życia ma wpływ na szczęście ludzi. Średni dochód gospodarstwa domowego w Luksemburgu jest znacznie wyższy niż jego międzynarodowych odpowiedników.
Szwajcaria konsekwentnie przewyższa średnią światową w wielu obszarach badań, w tym w zakresie średniego dochodu, edukacji, zdrowia i jakości środowiska. Według niektórych badań oczekiwana długość życia w Szwajcarii wynosi 84,25 lat, co plasuje ją w pierwszej piątce krajów na świecie.
Kraje, w których ludność wykazuje silne cnoty, takie jak poczucie sprawiedliwości, umiejętność nawiązywania i utrzymywania przyjaźni oraz charakter obywatelski, prawdopodobnie są szczęśliwsze. Nasze szczęście zależy w pewnym sensie od zachowania ludzi, którymi się otaczamy, dlatego ważne jest posiadanie wysokiego poziomu zachowań prospołecznych, zarówno indywidualnie, jak i instytucjonalnie. Takim krajem jest właśnie Norwegia.
Szwecja, zajmuje 6 miejsce, zajmuje drugie miejsce wśród krajów nordyckich. To wciąż jedno z najszczęśliwszych na świecie. Co ciekawe, istniała duża luka w sposobie, w jaki kraj radził sobie z pandemią w porównaniu z jego nordyckimi sąsiadami. Szwecja była jedynym krajem nordyckim, który nie stłumił transmisji społecznościowej na początku pandemii.
Kraje na całym świecie są podzielone na trzy grupy. Państwa o wspólnym interesie, państwa o szczególnym interesie i państwa słabe. Ogólnie rzecz biorąc, państwa o wspólnym interesie mogą wspierać szeroką gamę polityk zwiększających dobrobyt, co zwiększa ogólne szczęście. Jednym z czynników wpływających na to, do której kategorii należy każdy kraj, jest efektywność państwa – mierzona zdolnością do pozyskiwania pieniędzy, świadczenia usług, unikania represji i wojny domowej. Holandia jest jednym z wymienionych krajów wspólnego zainteresowania, w których średnia satysfakcja z życia jest o dwa punkty wyższa niż w krajach słabych.
Izrael awansował o pięć miejsc w stosunku do zeszłorocznego badania, w którym zajmował 9 miejsce. Obecnie zajmuje 4 miejsce. Izrael przewyższa wiele innych krajów, jeśli chodzi o zdrowie, więzi społeczne i zadowolenie z życia.
Islandia jest kolejnym z tych państw wspólnego zainteresowania. Wszystkie kraje skandynawskie (Dania, Islandia, Finlandia, Norwegia i Szwecja) zajmują wysokie pozycje w rankingach szczęścia i równości, a wiemy, że równość przyczynia się do ogólnego zadowolenia z życia.
Dania zajmuje drugie miejsce w raporcie, zachowując swoją pozycję z zeszłego roku. Kraj ten jest powszechnie znany jako kraj o jednym z najwyższych stawek podatkowych na świecie – ale skutkuje to szerokim dostępem do wysokiej jakości usług publicznych, co sprawia, że jego ludność konsekwentnie zalicza się do najszczęśliwszych na świecie.
Szósty rok z rzędu Finlandia została uznana za najszczęśliwszy kraj na świecie. Miary takie jak hojność, dochody, wolność wyboru i średnia długość życia mają olbrzymi wpływ na szczęście.
Proszę nie pytać gdzie jest Polska, bo wiadomo, że w ciemnej dupie. Ale to nie z powodów polityki czy zapaści gospodarczej tak się dzieje. Przyczyna zgoła leży gdzie indziej. Przyczyną są źle wychowani, nieświadomi ludzie, dla których brak zrozumienia życia i siebie, stał się celem. Nikt nic nie wie i nie chce się uczyć. Tu tylko usiąść i płakać. Ale jeśli czujesz się poruszony lub obrażony, to się kurwa wreszcie odezwij. Odezwij się jeśli cię rusza, odezwij jeśli wzrusza, odezwij gdy pomaga i rycz, gdy to zniewaga. Po prostu trzeba się wyrazić na każdy temat. Świadomie wyrazić, bo wygląda jakbyś miał wszystko w dupie, nawet siebie.
Życie samotne może wydawać się smutne i przygnębiające, ale nie zawsze musi tak być, możemy…
12 kroków ku oświeceniu 1. Przyznajemy, że jesteśmy bezsilni wobec ..., że przestaliśmy kierować swoim…
System to narzucona rola, zawód, pozycja. I jakby na to nie patrzyć, to niewola. Niewola,…
Wszechobecność ignorancji jest niebywała. Uczeni coraz częściej zadają pytanie "Czy kiedykolwiek w historii świata ludzie…
Nasze życie jest falowe, a więc wszystko zaczyna się od wibracji. Świat został stworzony z…
This website uses cookies.